999 rezultate për

hasim

Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
Kardinali shiptar viziton burgun e Italisë: Hotel me 5 yje në krahasim me atë të Shqipërisë komuniste Kardinali shqiptar 91-vjeçar, At Ernest Simoni, është zgjedhur nga Papa Françesku për të dorëzuar në burgun e ishullit G
Shatërvanët më të bukur në historinë e njerëzimit (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin shatërvanin e Trevës në Romë. Shumë viitorë nuk largohen nga Roma, pa vizituar këtë pikë turistike ku
PASURIA/ Një krahasim mes Presidentit të Maqedonisë dhe të pangopurve që drejtojnë Shqipërinë Presidenti i Maqedonisë së Veriut do të jetë Stevo Pendarovski. Profesori dhe administratori i cili ka mbajtur poste
Mbappe: Pele është "Mbreti", krahasimet me të janë të tepërta Kylian Mbappe po këthehet në një "yll" botëror. Francezi i cili fitoi Kupën e Botës me Francën në moshën 20-vjeçare, ka
Ministri i Spanjës gjatë takimit me Daçiçin: Kosova nuk është Katalonjë Madridi zyrtar shpreson së dialogu është zgjidhja e vetme për një epilog përfundimtar ndërmjet Republikës së Kosovës dhe
Ronaldo: Krahasimi me CR7? Jemi ndryshe, çfarë turpi para 20 vitesh Juventus-Inter është një klasike e futbollit italian. Të shumta përballjet emocionuese midis këtyre ekipeve dhe të pafun
Kaka ngre në “qiell” talentin e Milanit Ish-lojtari i Milanit, Ricardo Kaka ka vetëm fjalë mira për lojtarin më të ri të kuqezinjve, Lucas Paqueta. Drejtori i p
Inzaghi ka një mesazh për tifozët Ish-legjenda e skuadrës së Milanit, Pipo Inzagi ka lëshuar një deklaratë për krahasimet që e lidhin atë me sulmuesin e M
Silva flet për krahasimin me Ronaldon Sulmuesi i Sevillas, Adre Silva po kalon një nga momentet më të mira në karrierën e tij. Lojtari u huazua nga Milani te
Rama rrëfehet për luksin dhe charterat: Krahasimi me veten, Nanon dhe Berishën Kryeministrit Rama duket se po i prishin shumë punë për çështje imazhi fotot e tij duke hipur e zbritur në chartera dhe
3 mënyra për të hequr dorë nga mania e të blerit Shumë prej nesh vuan nga mania e blerjes së tepërt të rrobave. Shpesh herë madje edhe të panevojshme. Por, më poshtë
Real Madrid - Liverpool, krahasimet e lojtarëve (FOTO LAJM) Real Madrid dhe Liverpool do të përballen sonte në Kiev të Ukrainës në finalen e UEFA Champions League. Spanjollët ja
Salah flet për krahasimet me Messin e Ronaldon "Ylli" i Liverpool-it, Mohamed Salah ka reaguar mbi krahasimet e shumta që i janë bërë me dy më të mirët e botës, Lionel
Rihanna apo Luana? Marina bën krahasimin e mrekullueshëm për motrën e saj Marina dhe Luana së fundmi kanë shtuar komentet me njëra tjetrën kudo nëpër Instagram. Në një foto që ka postuar Rih
Krahasimi i frikshëm, Zvicra me 7 ministra ndërsa Kosova me 21 (FOTO LAJM) Numri i madh i ministrave e vendos Kosovën një hap përpara Zvicrës. Qeveria e njëra prej shteteve më të fuqishme në botë
Deputetja e VV-së e tepëron me krahasimet për liberalizimin e vizave Deputetja e Vetëvendosjes, ka habitur me konstatimin e saj në lidhje me liberalizimin e vizave. Sipas deputetës Fatmi
Krahasime që do t'ju bëjnë të rishikoni dëshirat tuaja ! (FOTO LAJM) Ka gjëra që janë shumë të shtrejnta dhe të gjithë dëshirojnë t'i kenë ato. Modele të reja të telefonave inteligjentë
Spalletti: Krahasimi me Mourinhon më turpëron Trajneri i Interit, Luciano Spalletti është i lodhur me krahasimin me Jose Mourinho Interi pas 16 javëve të para krye
E hasim kudo, kjo bimë shëron shumë sëmundje Laboti i egër është njohur më parë si bar i keq, por mund të konsiderohet si një barishte e nënvlerësuar, pikërisht prej