999 rezultate për

hashimi

Ndikimi i biznesmenit nën hetime Rrahim Hashimi në ambasadën hungareze Sekseri Rrahim Hashimi, i cili po akuzohet nga Prokuroria e Shtetit për mbylljen e hetimeve me para në Policinë e Kosovë
Aktakuzë ndaj biznesmenit Rrahim Hashimi dhe ish-zyrtarit të policisë Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj ish-drejtorit për krime ekonomike të Policisë së Kosovës, Emin Beqiri dhe b
Prokuroria Speciale: Hashimi nuk është tradhëtar i kombit për demarkacionin Prokuroria Speciale e Kosovës ka hedhur poshtë kallëzimin penal për “tradhti kombëtare” të ushtruar nga deputeti Sami Ku
S'ka zgjedhje këtë vit, Haradinaj nuk po e kundërshton Hashimin Minimale janë gjasat që këtë vit të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare në vend. Megjithatë, drejtuesit e partive
Haradinaj pranon që edhe shefi i ardhshëm i AKI-së të jetë njeriu i Hashimit Kryeministri Ramush Haradinaj e ka lënë në dorën e presidentit Hashim Thaçi emërimin e kryespiunit të Kosovës, edhe pse
Vuçiç nuk kënaqet, kërkon Asociacionin sipas asaj që ka firmosur Hashimi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Ma
Mediat serbe merren me deklaratat për luftë të Hashimit Mediat beogradase kanë mbuluar ballinat e sotme me shkrime rreth deklaratës së djeshme të presidentit të Kosovës, Hashim
Deportimi që përfundoi miqësinë dhe fillimi i betejës mes Hashimit e Kadrisë! Deklarata e djeshme e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, me rastin e deportimit të 6 shtetasve turq, ka përmbyllur epokën
Kadri Veseli sulmon shtetin policor të Hashimit Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kërkuar përgjegjësi ligjore ndaj atyre që janë involvuar në dëbimin e gjashtë shtet
Vetëvendosje shpërndan foto të pushimeve luksoze të djalit të Hashimit Aktivistë të Vetëvendosjes kanë nisur sot një aksion të shpërndarjes së billbordeve nëpër rrugët kryesore të Prishtinës
Shukri Buja i nxjerr gjoksin Hashimit, politikanët lenë nam në palestër (FOTO LAJM) Presidenti Hashim Thaçi është një ndër politikanët e Kosovës të cilit i kushtojnë vëmendje edhe pamjes fizike. Drejto
Deputeti i NISMA-s thotë se Limaj i ka meritat që Hashimi firmosi në Malin e Zi Haxhi Shala, deputet i Nismës, thotë se kryetari i kësaj partie dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është më meritor
Para seancës Haradinaj dhe Veseli i shkojnë Hashimit në zyrë Pas pak pritet që të fillojë punimet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës në të cilën do të hidhet për votim marrëveshja
Shpërthen Ibrahim Kelmendi, fyen rëndë Baton Haxhiun dhe Hashimin Njëri nga themeluesit e ish-Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi, emri i të cilit është lakuar së fundi si ur
PDK e Hashimit vs. PAN, rezultatet dje dhe sot Sa ishte kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë njeriu më i votuar në Kosovë me 166 mijë e 422 v
Kodet për hashashin: “U fut ujku, nuk dihet ku do bëjë dëm” Grupi i kultivuesve të cilëve ju sekuestrua hashash pak ditë më parë gjatë një operacioni në Kurbin, kanë qenë nën surve
Ymeri: Hashimi, Isa e Kadria, treshja e krimit dhe korrupsionit Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri tha se Kosova nuk po rrezikohet nga "Zajednica", por edhe nga shteti policor
Pacolli i bën thirrje Hashimit që të tërhiqet Ish-numri dy i Qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se ka frikë se mos situata rrëshqet dhe janë qytetarët ata
Ymeri: Republika e Kosovës ose është e qytetarëve, ose nuk është fare Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka folur para qytetarëve në Gjilan duke paralajmëruar një protestë në Prish
Spahiu i frikësuar: VV po vjen në pushtet, Albini ka me e ekzekutu Isën e Hashimin (VIDEO) Fjalimi i Albin Kurtit në manifestimin e të shtunës dhe arrestimi i tij e ka frikësuar analistin Nexhmedin Spahiu. Ky i