999 rezultate për

hashim

U infektua me COVID-19, si është gjendja e nënës së Hashim Thaçit Nëna e ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçit, Hyre Thaçi është në gjendje të qëndrueshme. Familja e ish-president
Nëna e Hashim Thaçit shtrohet në QKUK pas infektimit me COVID-19 Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtruar në Klinikën Infektive në QKUK pasi është infektuar me COVID-1
Akuzohet për krime lufte, pesë avokatë marrin në mbrojtje Thaçin Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Gjykatën Speciale në Hagë. Sipas një dokumen
Brenda burgut ku mbahet Hashim Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO LAJM) Gjykata Speciale ka publikuar akuzat për Hashim Thaçin dh eish-komandantët e UÇK-së. Këta të fundit prej disa javësh tas
DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
Kryeprokurori i Hagës parashikon dënim të përjetshëm për Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, N
"Nga shko Hashim këta dorëzohen vetë", Kurti fjalë të tjera për shkuarjen e Thaçit në Hagë Kur Albin Kurti pyetet se a do t’i dorëzonte ish-komandantët e UÇK’së në Gjykatë Speciale nëse do të ishte në pushtet, i
Rama i thur lavde Hashim Thaçi: Liria ka emrin e tij! (FOTO LAJM) "Liria e ka një emër". Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të ish-presidentit Hashim Thaçi duke e cilësuar si p
Babai i Hashim Thaçit: Luftoi për liri, pres që djali të kthehet faqebardhë Haxhi Thaçi, babai i ish Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se djali i tij qëllimin e vetëm e ka pasur që të
Ngjela: Hashim Thaçi duhet të ishte i pari që shkonte në Hagë! Hashim Thaçi dhe Jakup Krasniqi u përballën sot me drejtësinë në Dhomat e Specializuara në Hagë, ku u përballën me akuza
Do të dalë nga paraburgimi Hashim Thaçi? Flet avokati i ish-Presidentit Dastid Pallaska, avokat i ish-presidentit thotë se nuk ka asnjë arsye që mbahet në paraburgim Hashim Thaçi. Ai flet p
Menduh Thaçi shpërthen ndaj politikanëve në Shqipëri “Kjo është gjëja më pozitive që i ka ndodhur Hashim Thaçit”. Kështu e ka cilësuar kreu i PDSH në Maqedoninë e Veriut
Hashim Thaçi del për herë të parë para Gjykatës së Hagës Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara t
Ka në trup tatuazhin e Thaçit, modelja e pikëlluar: Me ty në përjetësi (FOTO LAJM) Pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale për ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili më pas dha dorëheqjen dhe shk
"Serbët kishin planifikuar atentat ndaj Thaçit" (FOTO LAJM) Inspektori maqedonas në Drejtorinë e gjashtë policore, Zoran Dinevski, sot është pranë daljes në pension. Por e kujto
Hashim Thaçi del të hënën para prokurorëve të Gjykatës Speciale Gjykata Speciale ka njoftuar se më 9 nëntor në orën 15:00, do të mbahet paraqitja e parë e Hashim Thaçit në sallën e gjy
"Tortura e zhdukje të kundërshtarëve”, çfarë përmban aktakuza ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ish-presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit dhe kreu I grupit parla
LIVE/ Bastisen shtëpitë e Thaçit dhe Veselit EULEX-i ka nisur sot bastisjen e shtëpisë së ish presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish- kryetarit të Partisë Demok
Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re dhe sfidë për Kosovën në aspekti
Reagimi i parë i Thaçit pas arritjes në Hagë (FOTO LAJM) Hashim Thaçi, ka publikuar një fotografi, të parën pasi që i është ngritur aktakuza nga Gjykata Speciale. Gjykata Spe