999 rezultate për

hasani

Arrestohet në Berat i riu që rrëmbeu dhe grabiti me dhunë një person Policia e Beratit ka vënë në pranga një të ri, pasi dyshohet si autor i rrëmbimit dhe grabitjes së një shtetasi. I ar
Thaçi shkel vendimin e Kushtetueses Gjykata Kushtetuese e drejtuar nga Enver Hasani nuk po arrin të bindë kryeministri Thaçi që të e zbatoi një vendim të sa
Bashkëpunim më i ngushtë mes gjyqësorit të Prishtinës dhe Tiranës Një bashkëpunim edhe më i ngushtë mes gjyqësorit në Prishtinë dhe atij në Tiranë ishte ajo që u kërkua në një takim mes
Apeli i gazetarit: Të kontribuojmë në shpëtimin e 17-vjeçares Një 17 vjeçare e cila gjendet e shtruar në një spital në Gjermani pasi vuan nga një sëmundje e rrallë kërkon ndihmë për
Hasani hesht për ngacmimet seksuale Update-As që i bën përshtypje çfarë thuhet për të e as me çfarë akuzash po përballet. I sapozgjedhuri kryetar i Kuvendit
Prishtina me skuter-taksi! Kryeqyteti i Kosovës tanimë ka edhe një veçanti nga qytetet tjera. Përveç numrit të madh të taksi kompanive, në Prishtin
PDK-së i rrezikohet “Jerusalemi” Drejtuesit e PDK-së duket se do ta kenë shumë të vështirë t’ia “lidhin kryet” degës së kësaj partie në Prizren. Ka kalua
Hasani letër "kërcënuese" Jahjagës Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka marrë një letër nga kreu i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani. Ky i fundit në le
Pas tërmetit nga Shkupi u shpërngulën mbi 30 mijë shqiptarë Kreu i shoqatës së historianëve Skënder Hasani thotë se dy janë momentet që planifikuan institucionet e Maqedonisë: 1. S
Hasani: S'do ta votoj Projektligjin për amnistinë Edhe pse është hequr neni 3, deputeti i PDK-së, Nait Hasani shprehet se nuk do të votojë Projektligjin për amnistinë. Si
Maqedonia, tekste shkollore që fyejnë shqiptarët Nxënësit e shkollave fillore dhe atyre të mesme në Maqedoni të hënën përmbyllin edhe një vit shkollor, me tekste me përm
Paditet Enver Hasani Profesori Agim Paca ka ngritur padi ndaj ish rektorit Enver Hasanit, për shpërdorim të pozitës zyrtare dhe legalizim të
53 të lënduar për 1 maj Nga bilancet e bëra për 1 majin, Dita e Punëtorëve, nga një ditë festë siç e kosiderojnë shumë njerëz është kthyer në nj
Hasani shkel ligjin Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës (UP), Enver Hasani ka bërë shkelje ligjore kur ka nënshkruar recension pozitiv
Enver Hasani merr titullin "Doctor Honoris Causa" Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Enver Hasani, sot u nderua me titullin Doctor Honoris Causa, n
Rufi Osmani dhe Jusuf Hasani tubim në Negotinë Në një tubim madhështor në fshatin Negotinë, kryetari i RDK-së Rufi Osmani dhe kandidati i përbashkët i koalicionit RD
Ferhan Hasani, shqiptari i tretë i Dinamos Dinamo e Zagrebit po vazhdon t’ua hapë dyert futbollistëve shqiptarë. Pas Arian Ademit dhe Fatos Beqirajt, gjiganti kroa
Selimi e Hasani: Do ta mbrojmë edhe me luftë lapidarin Dy deputetë të Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi i Vetëvendosjes dhe Nait Hasani i PDK-së, nuk përjashtojnë mundësinë e
Vrasja e bashkëshortes, 62-vjeçari: Dashnorët e saj më rrahën djalin Agron Hasani ka pranuar autorësinë e vrasjes së bashkëshortes së tij 43-vjeçare ndërsa ka dëshmuar para hetuesve edhe sh
Fronti Popullor përkujton 104- vjetorin e lindjes së Enver Hoxhës Fronti Popullor për kultivimin e veprimtarisë revolucionare të Enver Hoxhës, të shtunën në Ferizaj, me një marsh përkujt