999 rezultate për

hasan

Në Shqipëri e shkulën nga vendi, në Kosovë vendosin shqiponjën 5 km nga kufiri me Serbinë Vetëm 5 km nga pika kufitare me Serbinë në Merdarë, në hyrje të Podujevës, është vendosur simboli i shqiponjës. Inici
Grabitja e 4.6 mln, gjenden rreth 100 mijë euro në banesën e Hasan Kanaçit Janë gjetur reth 100 mijë euro në banesën e Hasan Kanacit bën të ditur policia. Hasan Kançi u arrestua mëngjësin e so
Tentoi të përdhunonte kujdestaren e kishës, arrestohet shqiptari Një i ri shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për përdhunimin e një vajze shqiptare 27 v
Një kopsht merr emrin e dëshmores Zarife Hasanajt Kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu i ka vendosur emrin e nëntetares Zarife Hasanajt një kopshti në Babrru. Përme
Si eskaloi situata kur Kabashi i akuzoi si tradhëtarë Hajredin Kuçin dhe Nait Hasanin Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës, situata eskaloi kur ish-i
Kamza nderon Zarife Hasanajn Edhe Bashkia e Kamzës ka nderuar nëntetaren Zarife Hasanaj duke e shpallur "Nderi i Kamzës", pas vdekjes. Titulli iu
Shqipëria në zi! Homazhe për Nëntetaren e vrarë Zarife Hasanaj (FOTO LAJM) Në Pallatin e Kongreseve po zhvillohen homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë misioni
E FUNDIT/ Mbërrin në Tiranë trupi i pajetë i Zafire Hasanajt Ka mbërritur në Tiranë avioni i NATO-s, me të cilin është sjellë trupi i pajetë i Nëntetares Zarife Hasanaj që humbi jet
Mbërrin sot në Shqipëri trupi i pajetë i Zarife Hasanajt, ku pritet të zhvillohet ceremonia Mbërrin sot në Shqipëri gjatë orëve të mesditës trupi i Nënterares Zarife Hasanaj që ndërroi jetë disa ditë më parë në L
Sikur Hasanaj ta shikonte gjestin prekës që bënë sot kolegët e saj (FOTO LAJM) Zarife Hasanaj do të ishte shumë e kënaqur të shihte teksa kolegët e saj të shkruanin mbi rërë mbiemrin e saj si një nën
Zbardhen detajet, ja kur i jepet lamtumira e fundit Zarife Hasanajt Vetëm pak duhej që të përmbyllnin misionin dhe të ktheheshin në atdhe. Por kolegët e kontigjentit EOD do të kthehen me t
Humbëm njërën prej nesh! NATO, mesazh të ndjerë për ushtaraken shqiptare (FOTO LAJM) NATO ka reaguar pas humbjes tragjike të jetës së efektives shqiptare Zarife Hasanaj nga shpërthimi i një mine një ditë m
Flet babai i ushtarakes shqiptare: Çfarë më tha vajza 1 orë para se të vdiste Zarife Hasanaj i takoi për herë të fundit prindërit me 22 dhjetor, ditën kur u nis për Letoni. Telefonatën e fundit me t
Lot dhe dhimbje! Nderohet në Letoni ushtarakja shqiptare që humbi jetën (FOTO LAJM) Gjatë paradites së sotme është zhvilluar një ceremoni nderimi për Nëntetetaren shqiptare Zarife Hasanaj që ndërroi jetë
PROFIL/ Një e vdekur dhe dy të plagosur, kush janë ushtarakët shqiptarë që u shpërtheu mina Gjatë paradites së sotme është zhvilluar ceremonia e nderimit të Nëntetera Zarife Hasanaj që humbi jetën pas shpërthimit
Lot dhe dhimbje për ushtaraken e vrarë: Miqtë i bëjnë dedikimet prekëse (FOTO LAJM) Ndërkohë që famijaret e Nëntetares Zarife Hasanaj kanë hapur dyert e mortit, të adërmit dhe miqtë i kanë dedikuar asaj n
Pllakos zia në familje, kush ishte Nëntetarja shqiptare që humbi jetën në Letoni (FOTO & VIDEO) Paraditen e sotme një minë i ka shkaktuar vdekjen Nëntetares Zarife Hasanaj duke plagosur edhe Major Klodian Tanushin dh
Secili në vende të ndyshme, detaje për varrimin e viktimave Kreshnik Krasniqi, të cilit dje iu vranë gruaja dhe nëna nga babai i tij dhe ky i fundit vrau edhe veten, ka njoftuar pë
Dalin fotografitë e të vrarëve në tragjedinë që tronditi Prishtinën (FOTO LAJM) Hasan Krasniqi, banor i lagjes Dardania, dyshohet se vrau sot në banesë gruan dhe nusen e djalit e tij, e pastaj edhe ve
Ndalohen tre vëllezërit nga Fushë-Kruja për super grabitjen në Rinas Aksioni policor i asgjësimit të grupit kriminal përfshirë në grabitjen në Rinas është zhvendosur edhe në Fushë-Krujë.