999 rezultate për

hartuar

"Shpëtoni ushtarin Xhafa", Rama i jep startin operacionit të hartuar mbrëmë Rama nuk do t'a dorëzojë lehtë Fatmir Xhafajn ashtu siç bëri me Saimir Tahirin. Për këtë, ai ka hartuar një operacion PR
Amerikanët këshillohen të mos udhëtojnë në Bosnjë Autoritetet amerikane në faqen në internet ua kanë tërhequr vërejtjen qytetarëve amerikanë që mos të udhëtojnë në Bosnje
Kjo është mosha minimale për të shërbyer në Ushtrinë e Kosovës Ushtria e Kosovës e cila po mëtohet të krijohet nëpërmjet një ligji të ri, të hartuar nga presidenti i Kosovës Hashim Th
Lista e ekzekutimeve ishte hartuar qysh në vitin 2015 nga Murat Jashari (VIDEO) Qysh majin e vitit 2015, Murat Jashari kishte planifikuar që pranverën e këtij viti – 2017, të niste ‘hakmarrjen’ ndaj a
11-shja që ka aktivizuar më shumë Wenger te Arsenali (FOTO) Wenger dëshiron një fitore në sfidën e sotme ndaj Burnley-t për të festuar në mënyrën më të mirë të mundshme 20 vjetorin
Tahiri: Ekipi për Asociacionin pa autorizim për të hartuar Statutin Ekipi menaxhues për përgatitjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ka bërë me dije se ka marrë a
Chelsea dërgon ankesë në FIFA kundër Atletico Mardid Skuadra e Chelsea-t ka paralajmëruar Atletico Madrid të heqë dorë nga Diego Costa pasi sulmuesi do të qëndrojë në "Stamf
Formacioni më i mirë i Euro 2016 sipas statistikave (FOTO) Kompania “OPTA”, një nga më të famshmet në botë për statistikat futbollistike, ka përpiluar formacionin më të mirë të fa
Ekspertët: Bashkimi i AAK-së me Nismën i dha fund opozitës së bashkuar Vendimi i dy prej tre partive kryesore opozitare në Kosovë për të nënshkruar një marrëveshje parazgjedhore ka gjasa ti j
Plan të veçantë masash nga policia për vitin e ri shkollor Me rastin e vitit të ri shkollor, policia e Tiranës ka hartuar një plan të veçantë masash për garantimin e rendit e qetë
Nikolla-Berishës: Projektligji për arsimin e lartë është hartuar me specialistë Pas kundërshtive të hasura sot nga Berisha në lidhje me ligjin për arsimin e lartë, duke e cilësuar si një atentat ndaj
Berisha kundër ligjit për arsimin e lartë Ish kryeministri Berisha, ka kundërshtuar fort në Kuvend projektligjin për arsimin e lartë. Në fjalën e tij ai është
7 vendet më të veçanta në botë (FOTO GALERI) Lugina e Vdekjes, Shkretëtira Atakama dhe qyteti i Shangait, janë tre nga shtatë vendet më të veçanta që ekzistojnë në p
Traktati i fshehtë i Londrës 1915, kishte hartuar zhdukjen e Shqipërisë? Biblioteka e Kongresit Amerikan, publikon hartën famëkeqe të Traktatit të fshehtë të Londrës, i cili kishte hartuar plan
Blloqe betoni edhe në aeroportin e Gjirokastrës Pas pistës së Gjadrit dhe saj të Lumanasit në Korce, ushtria ka nisur betonim e aeroportit të Gjirokastres. Automjete te
Studentët e mjekësisë protestë për diplomat Edhe pse kanë përfunduar studimet në Korrik të vitit të shkuar 1200 të rinj të diplomuar në mjekësi, stomatologji, farma
Elezi: Po punohet fort mbi programin e hartuar mbi 5 prioritetet Në kuadër të fushatës informuese që Ministria e Integrimit Evropian ka nisur prej disa muajsh me të rinjtë, zv. Ministri
Naço propozon reformim të Gjykatës së Lartë dhe KLD-së "Konfiskimi i pasurisë të të pandehurve, godet në zemër korrupsionin", deklaroi Naço. Kështu u shpreh sot Ministri i Dre
Gjermania harton kushte për Serbinë Një listë e gjatë kërkesash është përgatitur për Serbinë në rrugën drejtë Bashkimit Evropian. Në këtë listë kushtesh të
Kabineti Rama diskuton programin në Vlorë Update- Takimi i kabinetit të ri qeveritar i së majtës në Vlorë është pritur me interes të madh nga qytetarët dhe mediat