999 rezultate për

harta

Harta e sipërmarrjeve në kryeqytet, dominojnë marketet dhe lokalet Në fund të gjysmës së parë të vitit, në kryeqytet rezultuan 112,410 biznese aktive, nga të cilat 4,674 të regjistruara s
HARTA/ Ndjekje dhe plumba, ky është "Touaregu" i zi që shkaktoi kaos në Tiranë (FOTOLAJM) Ndjekja e një makine të zezë tip Volkswagen Touareg nga policia e Tiranës ka shkaktuar kaos dhe panik në rrugën Jordan
Ky fshat shqiptar noton mbi naftë, por rrezikon të zhduket nga harta Noton mbi naftë, por fshati Kocul i Selenicës po shkatërrohehet dalëngadalë. Për të shkuar në fshatin Kocul nga qytet
Ekstremistët sllave tentojnë destabilizimin e Maqedonisë, shpikin harta për ndarjen e saj Zvonimit Trajkovic, këshilltar i diktatorit Sllobodan Milosheviq dhe të dënuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, në nj
Del harta, objektivat që do të shkatërrohen nga SHBA-të (FOTO LAJM) Ndërkohë që SHBA, Franca dhe Britania e Madhe janë duke u përgatitur për një sulm të afërt ndaj ushtrisë së regjimit të
HARTA/ Shqipëria ndër vendet më të lira në botë Sipas një harte të re, e cila është përpiluar duke marrë në konsideratë të dhënat e kostove të jetesës në të gjithë botë
Copëtohen Turqia, Arabia, Iraku dhe Irani: Takimi i fshehtë i 5 fuqive në janar dhe harta që po trondit botën Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Del harta: Ujërat greke shtrihen deri në Karaburun, Rama dhe Bushati kanë gënjyer Televizioni grek "Sigma" ka publikuar gjatë ditës së djeshme një hartë të zonave ekskluzive ekonomike të Greqisë dhe Qip
Pesë shtete vendosin zhdukjen e Sirisë nga harta, alarmohet Turqia Përfaqësuesit nga SHBA, Britania, Franca, Arabia Saudite dhe Jordania raportohen se patën një takim me dyer të mbyllura
Hartat e pazakonta që tregojnë botën nga një kënd tjetër (FOTO LAJM) Këtu janë harta të cilat do t'ju bëjnë të shikoni botën krejtësisht ndryshe. Ato mund të përdoren për të gjetur shum
Rikthehet dimri me reshje e erëra, del harta me qytetet e rrezikuara (FOTO LAJM) Nga dita e djeshme, moti ka ndryshuar 360 gradë duke rikthyer reshjet e shiut, të ftohtin dhe dëborën në veri të vendit.
Harta e shteteve të Evropës me ajrin më të ndotur , mes tyre edhe Prishtina Ekziston një dallim i madh edhe mes vendeve të Evropës Perëndimore dhe asaj Lindore. Vendet e Evropës Lindore duket se k
Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku: Kjo është harta që po trondit botën (FOTO LAJM) Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Del harta, ja zonat që do të zbardhen nga dëbora nesër (FOTO LAJM) Fundjava parashikon të sjellë dimrin e vërtetë pas shumë ditësh me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Por e d
Nisin hetimet për mundësinë e falsifikimeve të hartave nga komisioni i kaluar për Demarkacion Prokuroria ka konfirmuar se ka nisur hetimet për mundësinë e falsifikimit të hartave nga Komisioni i kaluar Qeveritar. Z
Del harta, këto qytete do të përfshihen nga reshje shiu e shtërngata të frikshme Dita e sotme ka nisur me reshje shiu dhe shtërngata në të gjithë vendin. Sipas institutit të Gjeoshkencave, Energjis
Pse kufiri i Kosovës me Serbinë paraqitet me vizë të ndërprerë në harta? Kufinjtë mes shteteve nëpër harta janë të paraqitura në mënyra të ndryshme, ekzistojnë shpjegime se pse disa kufinjë jan
Harta e tmerrit: Shqipëria është kontaminuar me material kancerogjen dy muaj më parë (FOTO LAJM) Prej disa muajsh institucionet boterore janë në alarm pas konstatimit të një sasie të madhe materiali radioaktiv i quajt
HARTA/ Diploma e çdo lideri europian, shqiptarët në art Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Europës.
Metereologët japin alarmin: Shiu s’do ndalet, zgjerohet harta e përmbytjeve Reshjet e shiut s’kanë ndërmend të ndalen. Gjatë ditës së sotme deri të shtunën priten reshje shumë intensive, në pj