999 rezultate për

harta

Cilat janë zonat dhe sa mund të shkojë fuqia e tërmeteve në Shqipëri Kater sizmiologë ofruan falas studimin – harta të reja sizmike dhe thirrja që i bënë Qeverisë 6 vite më parë: 9 zonat e
Harta e 48 orëve të fundit për tërmetet, paniku zhvendoset në Kretë 26 nëntori shënoi një ndër ditët më të vështira për shqiptarët për shkak të tërmetit që mori 51 jetë e shkatërroi qindra
Më shumë se 100 goditje, harta që konfirmon tmerrin e tërmeteve në Shqipëri Më shumë se 100 tërmete kanë goditur vendin para dhe më tepër pas goditjes së fortë prej 6.3 të shkallës richter mëngjes
Harta pas shpinës së Erdoganit acaron keq Athinën Athina i ka dërguar një mesazh të ashpër Ankarasë, pas shfaqjes së një harte që tregon ujërat territoriale të Turqisë që
Këshilltarja e Haradinajt ia mëshon Halimit Meliza Haradinaj, këshilltarja e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj një komenti të analistit, Fi
Dëshmia e rrallë: Në provokacionet e gushtit 1949, Enveri s’erdhi asnjëherë në front dhe s’merrte vesh as nga hartat Intervista me kolonel Skënder Malindin, oficerin madhor që ishte diplomuar në akademitë ushtarake të Italisë dhe Bashkim
Zjarr masiv në Gjirokastër, banesat në rrezik Një zjarr masiv ka rënë tek pishat pranë lagjes Granicë e sipërme në qytetin e Gjirokastrës. Për rrjedhojë është djeg
Qytetërimet që dikur lulëzonin por sot janë zhdukur (FOTO LAJM) Nga rënia e perandorive të lashta në riemërimin e vendeve ekzotike, harta e botës duket shumë e ndryshme nga ajo që isht
Del harta e vendeve më të sigurta, ku renditet Shqipëria Nuk ka rëndësi nëse ju jeni një udhëtar për çështje biznese ose dikush që shkon jashtë për pushime, një nga shqetësimet
Berisha publikon fotografinë sekrete: Thaçi dhe Vuçiçi i tregojnë hartat Merkelit (FOTO LAJM) Samiti i Berlinit i dha fund njëherë e mirë projektit të frikshëm të ndarjes së Kosovës. Vendet kryesore të BE, Gjerm
Harta, si rrjedhin lumenjtë e botës (FOTO LAJM) Hartografi hungarez Robert Szucs, pas një pune të madhe ka nxjerrë strukturën e lumenjve në të gjithë botën duke treguar
Del harta, në cilat qytete ka marrë më shumë vota kandidati shqiptar (FOTO LAJM) Po vazhdon numërimi i votave në Maqedoninë e Veriut ndërsa në hartë tregohet zonat ku kandidatët kanë marrë më së shumti
HARTA/ Bie Facebook e Instagram, probleme edhe në Shqipëri Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë këtë të diel së funksionuari duke krijuar vështirësi në
HARTA/ Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë (FOTO LAJM) Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publiku
Vuçiq: Nuk ka harta, nuk ka asgjë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka hedhur poshtë sot spekulimet e mediave gjermane dhe vendëse për zgjidhjen e ç
HARTA/ Masat e rrepta, policia nuk do të lejojë rrethimin e zyrës së Ramës Policia ka shtuar shumë masat tek Kryeministria pak minuta para nisjes së protestës së opozitës. Përveç informacioneve s
Shqipëria në "frigorifer", harta e zonave ku priten temperatura ekstreme (FOTO LAJM) Temperaturat ekstreme kanë mbërthyer të gjithë Shqipërinë ditët e fundit, ndërsa periudha më e ftohtë pritet të jetë nes
Zbulohet harta e vitit 1455, Ballkani quhej Scandrebeco Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të jetë vetëm në rastin e Amerikës. Por
HARTA/ Këto janë ndërtesat që do të prishen nga zgjerimi i Unazës së Re (FOTO LAJM) Edhe pse prej me shumë se dy javësh, banorët e zonës së "Astirit" janë në portestë, ku kërkojnë dëmshpërblim për prishje
HARTA/ Kujdes! Si devijohet trafiku tek Sheshi "Shqiponja" (FOTO LAJM) Me nisjen e punimeve për ndërtimin e Unazës së Re, është krijuar një situatë kaotike me trafikun në këtë sheshin "Shqipo