999 rezultate për

hard

1000 kuaj fuqi dhe rrobat e posaçme bëjnë burrin të fluturojë si "Iron Man" (VIDEO) Shpikësi britanik për ta dërguar një letër matanë ujit, ka përdorur rrobat e tij fluturuese. Këto rroba të krijuara n
"Hahaha, kaq gjë e kupton dhe hardhuca pa bisht", Manjani ironizon keq socialistët Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani së fundmi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, teksa ironizon socialist
Adi Krasta: Turp të kesh Borchardt (VIDEO) Nga Adi Krasta Për publikun shqiptar, bëri jo pak përshtypje shprehja “Shame on you”, që shqipërohet “të të v
Hoteli në formë kitare me vlerë 1.5 miliardë dollarë, që po mrekullon botën (FOTO LAJM) oteli me vlerë prej 1.5 miliardë dollarë "Hard Rock" në Hollywood, Florida, është pjesë e një projekti më të madh , një
Policia e Shtetit masa të rrepta, kamera dhe efektivë 24 orë poshtë pallatit të Borchardt Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt, pas parrullës "Borchardt sham
Beatrice Bouchard "shpërthen" në Marok (FOTO LAJM) Beatrice Bouchard, motra e lojtarit të tenisit Eugenie, ka surprizaur ndjeksit e saj në Instagram. Ajo shfaqet mjaf
Borchardt: Shqipëria ka ende zgjatime të së kaluarës totalitare Protesta e të shtunës u kthye në kërcënim për Ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt ku në hyrje të rezidencës së tij shk
Shoqërohet në polici një vajzë për parrullat ndaj ambasadorit (FOTO LAJM) Ish-kryetari i grupit të LSI-së Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi p
Cakaj: Huliganët kriminelë dhunuan banesën e ambasadorit, mjaft Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj në reagimin e tij ka dënuar këtë kate duke i konsideruar si një akt të papranueshëm krimi
Deklarata e OSBE, protestuesit i shkojnë në shtëpi Bern Borchard Pas deklaratës së OSBE-së në Tiranë se drejtuesit e protestës do të mbanin përgjegjësi penale për dhunën gjatë protestës
Ndërron jetë ish-senatori që ka lidhje të veçantë me shqiptarët Ish-senatori republikan, Richard Lugar, i shtetit të Indianas ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 87-vjeçare. Vdekj
Gjendet karfica historike, daton nga viti 1485 Një detektor metali ka zbuluar një karficë ari me vlerë 15,000 funte që mund t’i përkiste mbretit anglez Edward IV, i ci
Fotot e sponsorizuara të Dumës me Borchardt-in pushtojnë mediat e Tiranës (FOTO LAJM) Ish-deputetja demokrate Grida Duma ka patur një takim sot me ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt duke ngallur kërshëri
Anuloi vizitën, zyrtari britanik mbërrin sot në Kosovë Vizita e paralajmëruar për dje e zyrtarit të lartë britanik, Richard Moore, u anulua shkaku i kushteve atmosferike të ci
Zyrtare: Bayern Munich transferon talentin 18-vjeçar Është zyrtarizuar edhe transferimi i parë i Bayern Munich në afatin kalimtar dimëror. Talenti i FC Dallas, Chris Rich
Kur ta lexoni këtë lajm do ta mendoni dy herë para se ta përdorni fjalën klloshar Klloshar, një fjalë kjo që përdoret shumë në shoqërinë tonë për të “ofenduar” në njëfarë forme tjetrin, vjen nga gjuha f
Harden tregohet i ashpër me skuadrën e tij Një fitore e katër humbje deri më tani në NBA, më e fundit sot ndaj Clippers me rezultatin e thellë 133-113, tregojnë se
Kush është gruaja që do të udhëheqë komandën më të fuqishme ushtarake në botë Gjeneral Laura J. Richardson do të udhëheqë komandën më të fuqishme ushtarake në botë, atë të Forcave të Armatosura të S
Martohet për herë të pestë ish-kancelari gjerman Gerhard Schröder Ish-kancelari gjerman Gerhard Schröder do të martohet për herë të pestë në moshën 74 vjeçare. Partnerja e tij është një
Për Kosovën kanë vdekur 27 ushtarë gjermanë Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur delegacionin e lartë nga Qeveria Gjermane, kryesuar nga sekretari i Shtetit në M