999 rezultate për

haram

"Haram e paçi fanellën që mbani veshur", tifozët e Partizanit shpërthejnë pas disfatës në Kupë (FOTO LAJM) Partizani është duke kaluar një krizë të thellë rezultatesh. Kampionët në fuqi të Kategorisë Superiore, u turpërua n
Bes Kallaku pas vjedhjes së ndihmave: Haram e mallkuar kush përfiton! (FOTO LAJM) Tërmeti i 3 ditëve më parë ka shkaktuar dëme të mëdha, 50 jetë të humbura nën rrënoja, 900 të plagosur e qindra banesa t
"Më vjen keq mami", Rasheli si "çun haram" me automatik në dorë (VIDEO) Gjithmonë e kemi parë në ekranet televizive. Ajo është një ndër femrat më të bukura dhe më të dëshiruara ndër shqiptarë.
Dy sulme vetëvrasëse, 31 të vrarë Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa me dhjetëra të tjerë janë plagosur pas dy sulmeve vetëvrasëse në qyte
Në Taxhikistan boksi shpallet "haram" Një zyrtar i lartë në Taxhikistan shpalli boksin dhe sportet luftarake "pa rregulla" haram, apo të ndaluara me ligjin is
Boko Haram nuk ndalet, vret mbi 30 peshkatarë Pjesëtarët e Boko Haram kanë vrarë të paktën 30 peshkatarë në sulmet mbi fshatin rreth liqenit Çad në verilindje të Nige
Administratori i Vllaznisë: Nëse Cicmil e ka bërë me qëllim, haram buka që ka ngrënë Administratori i Klubit të Futbollit Vllaznia, Astrit Gjyrezi, ka shprehur mendimin e klubit për thashethemet e përhapur
UNICEF paralajmëron se Boko Haram po përdor fëmijët si kamikazë Fondi Ndërkombëtar i OKB-së për Fëmijët (UNICEF), ka njoftuar se organizata terroriste Boko Haram, është duke përdorur g
Shkatërrohet grupi terrorist Boko Haram Presidenti nigerian, Muhammadu Buhari, njoftoi sot se ushtria nigeriane kishte mundur grupin militant Boko Haram në pyll
Nigeria sulmon militantët e ‘Boko Haram’ në fortesën e fundit Presidenti i Nigerisë Muhammadu Buhari ka deklaruar se ushtria Nigeria ka shtyrë militantët e “Boko Haram” nga kampi i f
Lirohen 21 nga 219 vajzat e marra peng prej Boko Haram në Nigeri 19 nga 219 vajzat e marra peng dy vite më parë nga xhihadistët Boko Haram në një shkollë të Nigeri, janë liruar. Lajm
Dy organizatat më të rrezikshme në botë Bota aktualisht përballet me disa organizata që janë në thelb të tyre terroriste. Më e dëgjuara dhe më e madhja në nu
ISIS sulmon bazat e ushtrisë ruse Organizata terroriste ISIS ka kryer një sulm në të ashtëquajturën "provincë e Kaukazit". ISIS ka sulmuar një vendqënd
Ushtria nigeriane liron 71 persona të marrë peng nga Boko Haram Në Nigeri, ushtria ka liruar 71 persona të marrë peng nga Boko Haram. Më konkretisht ushtria nigeriane ka shpëtuar 71 pe
Flasin prindërit e shqiptarit të ISIS: E kemi bërë haram! Gazetarët e A1 Report kanë shkuar në Leshnicë të Pogradecit, në shtëpinë e prindërve të Almir Dacit, njërit prej persona
A është fitorja e Irakut ndaj ISIS çështje kohe? Pas depërtimit në Tikrit dhe rreth tij, komandantët irakenë besojnë se fitorja më e madhe e Bagdadit ndaj ISIS-it është
Boko Haram shpall bashkimin me ISIS-in Grupi ekstremist nigerian, Boko Haram ka shpallur bashkimin me ISIS, që shtrihet në Irak dhe Siri. Lajmi u bë publik nga
Sulmet shkatërruese të Boko Haram në Nigeri (FOTO LAJM) Boko Haram ka bërë masakrën e radhës në zonën Bafa në Nigeli, duke shkaktuar mbi 2 mijë të vrarë. Amnesty International
Ushtria e Kamerunit vret 143 militantë të Boko Haram Qindra militantë kanë sulmuar kampin ushtarak në afërsi të kufirit Nigerian, ku në konfliktin i cili zgjati 5 orë u vran
Masakër në Nigeri, "Boko Haram" ekzekuton mbi 2000 persona Militantët nigerianë të grupit të armatosur "Boko Haram" kanë kryer sot një tjetër sulm në qytetin Baga, në verilindje t