999 rezultate për

haradinajt

ZVICËR/ Qindra shqiptarë në shesh për Ramush Haradinajn (FOTO LAJM) Në Bern të Zvicrës është mbajtur sot protestë për lirimin e Ramush Haradinajt. Qindra protestues kanë mbushur sheshi
Tifozët kuqezi i bëjnë surprizë Ramush Haradinajt (FOTO LAJM) Tifozët Kuq e Zi i kanë bërë së fundmi një vizitë Ramush Haradinajt në Strasburg. Nga fotot duket se lideri i Aleancë
“Jam gati të dorëzohem në Serbi, për lirinë e Haradinajt” Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “
Sot dorëzohet peticioni për lirimin e Haradinajt Organizata “Demokracia Studentore” sot dorëzon peticionit për lirimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj, në A
Sot protestohet në Colmar të Francës për Haradinajn Shqiptarët që jetojnë në Francë, në shenjë revolte për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në orën 12:
Kryeministri Mustafa, urim special Ramush Haradinajt Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar sot qytetarët e Kosovës për Pavarësinë e vendit. Mustafa, me anë të nj
Doktori serb, gati të dëshmojë kundër Haradinajt Shefi i koordinues për Jugun e Serbisë, Zoran Stankoviç, ka thënë se është i gatshëm të dëshmojë në gjykatën franceze ku
"Shteti nuk bëri asgjë për lirimin e Haradinajt" Janë bërë 40 ditë që nga arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë, ndërsa nga AAK kanë bërë me dije se qeveria e Kosovës
Berisha: Ekstradimi i Haradinajt në serbi do sjellë luftë (VIDEO) "Ekstradimi i kreut të AAK-së në Serbi, do të nxisë një konflikt të armatosur mes Kosovës dhe Serbisë", ka thënë deputet
Ministri serb: Haradinaj po kërcënon Serbinë me luftë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se "është e pakuptimtë të komentohen deklaratat e Ram
Daçiç: Haradinaj po e kërcënon hapur Serbinë me luftë Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka deklaruar se “është tepër e pakuptimt
AAK: Ndalja e Haradinajt s’ka lidhje me Gjykatën Speciale Avni Arifi, Këshilltari Kryesor i Liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, ka deklaruar se ndalja e ish-Kryeministrit në Fr
Spiuni serb: Pas Haradinajt fshihet Xhorxh Bush dhe fuqitë e mëdha (VIDEO) Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë s
Haradinaj del para gjykatës në Francë (VIDEO) Pritet të fillojë seanca për gjykimin e Haradinajt në një gjykatë franceze në Colmar, ku do të shqyrtohet kërkesa e auto
Avokati i Haradinajt: Procesi i Ramushit do kryhet më 14 shkurt Gjykata franceze në Colmar pritet që sot rreth orës 14:00 të nisë shqyrtimin e kërkeses së autoriteteve serbe për ekstra
O'Connell i bindur që Franca do e trajtojë drejtë çështjen e Haradinajt Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, ka thënë se beson që Franca do e gjykojë drejtë çështjen e
Bashkëshortja e Haradinajt akuzon Thaçin: I shantazhuar dhe i nënshtruar Bashkëshortja e kryetarit të AAK-së, Anita Haradinaj, ka reaguar ndaj deklaratës së Presidentit Thaçi, i cili tha dje se
Koçi: Gjithçka është e sajuar nga Serbia, asgjë nuk e ndal Haradinajn Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koçi, i cili ka njoftuar për fillimin e seancës gjyqësore të liderit të AAK-së në K
LAJMI I FUNDIT / Haradinaj del para gjykatës, javën tjetër jepet vendimi Ka nisur sot në orën 11 seanca gjyqësore ndaj Ramush Haradinajt në Colmar të Francës, ku pritet të shqyrtohen provat e S
Asambleja e Francës: Ndalimi i Haradinajt nuk ka dimension politik Elisabeth Guigou, kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme të Asamblesë së Përgjithshme të Francës, i është përgjigjur
 
Protestuesi i Zharrezes ka nje mesazh per te gjithe politikanet

Protestuesi i Zharrezes ka nje mesazh per te gjithe politikanet