999 rezultate për

haradinajn

Limaj pas takimit me Haradinajn e Pacollin, thotë se pinë vetëm kafe Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që kishte me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Har
Pse nuk mbajte qëndrim për Haradinajn, Rama thumbon ish-kryeministrin Gjatë bashkëbisedimit të gjatë që pati me gazetarët, kryeministri Edi Rama nuk i shpëtoi as pyetjeve lidhur me situatën
Berisha për ftesën e Speciales: Treshja Vucic-Thaçi-Rama e duan Haradinajn në burg Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Ko
SHBA paralajmëron Haradinajn: Dorëheqja është e pazakontë, jeni në vëzhgim Në një reagim në faqen zyrtare , ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se do ta përcjellin për nga afër
Pas takimit me Haradinajn në Prishtinë, Meta sot relaksohet në Liqenin e Vermicës (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po vijon të qëndrojë në Kosovë. Meta dje u prit në shtëpi nga Kryeministri i dorëhequ
Dita e parë si qytetar i thjeshtë i Kosovës e gjen Haradinajn në këtë vend (FOTO LAJM) Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij. Ky vendim erdhi pas thir
Bushati vlerëson Haradinajn: Akt prej shtetari, Kosova e para për të Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e konsideroi dorëheqjen e Haradinjat shembull të një shtetari për të cilin Kosova
PDK thotë se nuk e rrëzon Haradinajn Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se deputetët e partisë së tij nuk do ta përkrahin iniciativën e opozitës
Sherri me Haradinajn dhe incidenti me Clinton: Rama "bojkoton" Kosovën Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duket se ka mbetur tërësisht qejfprishur nga vizita në Kosovë me rastin e 20 vjetori
Pas Thaçit, delegacioni franko-gjerman takon Haradinajn Ka filluar takimi i delegacionit gjermano-francez me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Anëtarët e delegacionit
Rama bojkoton Haradinajn pas sherrit në Berlin Kosova inaguron sot Autostradën "Arbën Xhaferri", e cila e lidh atë me Maqedoninë e Veriut. Kjo ceremoni ka bërë që qeve
Meta sulmon Thaçin për kufijtë pas darkës me Haradinajn Presidenti Ilir Meta ka sulmuar në mënyrë të drejtpërdrejt Hashim Thaçin dhe Edi Ramën në idenë e tyre për të bërë një m
Deputeti i Vetëvendosjes: Të kërkojmë vota te pozita për ta rrëzuar Haradinajn Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, në një bisedë për Gazetën Express thotë se votat e opozitës nuk janë të mjaftues
Ish-deputeti socialist shuplakë Ramës, këshillon Haradinajn dhe Branbiç Dështimi i kryeministrit Edi Rama dhe i planit për copëtimin e Kosovës në Samitin e Berlinit shkaktoi një valë deklarata
Elisa tregon devotshmëri ndaj Ramës dhe sulmon Haradinajn: Unë s'jam burrë që nxjerr bisedat informale Ishte e pranishme në Samitin në Berlin atje dhe ku u bë biseda për taksën e Kosovës ndaj mallrave serbë, por këtë të enj
Edhe Thaçi sulmon Haradinajn: Po aktron për pikë në politikë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte treguar për prapaskenat e takimeve në Berlin, dhe për pre
Si Rama e ofendoi Haradinajn duke i thënë gënjeshtar Kryeministri Rama me anë të një shkrimi i ka reaguar Ramush Haradinajt i cili tha se i kishin bërë presin për taksën.
Mediat serbe nisin sulmet: Macron dhe Merkel e shantazhuan Haradinajn Takimi i udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian – i mbajtur të hënën në Berlin, me ftesë të kance
Rama pin verë me Vuçiçin dhe Haradinajn, Thaçi qesh (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, janë parë bashkë në një tavolinë me hom
Dalin fotografitë e takimit të Haradinajn me liderët evropianë (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nga Berlini ka publikuar fotografitë me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe