999 rezultate për

haradinaj

Hoqi taksën, shpërthen Haradinaj: Sonte Albin mashtruesi u dorëzua para Serbisë Ish Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas njoftimit nga Kryeministri Albin Kurti për heqjen e t
Haradinaj i drejtohet publikisht Kurtit: Mos e hiq taksën pa njohje Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka porositur kreun aktual të Qeverisë Albin Kurtin, që mo
Haradinaj: Kurti e rrezikoi sigurinë kombëtare me qasjen ndaj AKI-së Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pasardhësi i tij Albin Kurti e ka rrezikuar sigurinë kombëtare me qasjen e
Haradinaj ambasadorit amerikan: SHBA nuk duhet të barazojnë Kosovën me Serbinë ISh-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin thotë se ka diskutuar p
"Donim bashkimin me Shqipërinë", Haradinaj: Kishim presion ndërkombëtar, donin të na përçanin Duke folur për pavarësinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh në “Tempora” se në kohën e luftës nuk e mendonin pavarësi
"I mblodha me batanije", Haradinaj: Ju tregoj vrasjen e tre shokëve në luftë nga predhat serbe Kosova festoi 12 vjetorin e pavarësisë në 17 shkurt. Megjithatë, ndonëse sot shteti i ri i Kosovës aspiron në rrugën e i
Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Vuçiq: Haradinaj nuk e vendosi i vetëm taksën, kishte ndërkombëtarë prapa Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është kthyer nga Mynihu në Beograd ku ka takuar krerë të kishës ortodokse serbe.
Sali Berisha humb njeriun e afërt, lajmin e bën publik Haradinaj (FOTO LAJM) Sali Berisha bën me dije se ka humbur kushëririn e tij të afërt. I ndjeri quhet Sulejman Berisha. Ky lajm bëhet i
Haradinaj paralajmëron Kurtin: Nëse e heq taksën i ndajmë rrugët shumë keq Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar shkëputje të raporteve me Albin Kurtin nëse largon taksën
"Nëse e lejojmë Kurtin, ai bën kompromise të dhimbshme me Serbinë" Ish-kryeministrti i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse ata që e kanë vënë taksën do të lejonin kryeministrin, Al
Hoqi rritjen e pagave, Haradinaj i përgjigjet ashpër Kurtit Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur vendimin e sotëm të qeverisë Kurti për pagat narrativë mashtru
Qeveria Kurti e nis me këmbë të mbarë, shfuqizohet vendimi për rritjen e pagave Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave
Haradinaj: Do të shihet sa sa mashtrues është Kurti Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka përsëritur deklaratën e tij se kryeministri i ri Albin Kurti është mashtrues. Madje
Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për vete (FOTO LAJM) Të mërkurën e 12 shkurtit, Qeveria Kurti pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të viti
Haradinaj: Serbia s’ka ndryshuar qëndrimet, pse duhet t’i nënshtrohemi? (VIDEO) Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta heqë taksën 100 për qind dhe ta zë
Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do t’i rishqyrtojë të gjitha vendimet, përfshirë edhe emërimet në pozita të larta
Haradinaj letër Kurtit: Të kanë rrahur e torturuar, të lutem mos ia hiq taksën Serbisë Ish – kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka shkruar një letër kryeministrit aktual Albin Kurti dhe e ka publikua
Haradinaj: Kosova e ka të qartë rrugëtimin në partneritet me SHBA Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova e ka të qartë rrugëtimin, e ky rrugëtim sipas tij është
Haradinaj: Iu luta Kurtit dhe Osmanit të mos e heqin taksën 100 % Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur për formimin e Qeverisë së