999 rezultate për

hapjen

NEGOCIATAT/ Gjermania shpall datën, kur do të jepet vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një prej tematikave më të nxehta gjatë kohëve të fundit.
"Shkupi në veçanti i ka përmbushur kriteret", Hahn kërkon hapjen e negociatave Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pra
Hahn: Maqedonia meriton hapjen e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë hapje të negociatave për anëtarësim në BE, thotë në një intervistë për gazetë
Pakt "Rama-Basha", Gazment Bardhi flet për konferencën e Metës Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka folur për konferencën e ditës së sotme të presidentit Meta. I pyetur
Basha në PPE, kërkon mbështetje për hapjen e negociatave Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po zh
Palmer: Do ndikojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë "Integrimi euro-atlantik i rajonit të Ballkanit paraqet një qëllim strategjik të Uashingtonit". Deklarata vjen nga i
E cilësuan grabitje dhe nuk lejuan hapjen e kanalit të ujësjellësit në Bulqizë, shoqërohen 17 persona Policia e Bulqizës ka shoqëron 17 banore të fshatit Zerqan në komisariat pasi pak ditë më parë banorët nuk lejuan hapjen
"Hahn foli i sigurt për hapjen e negociateve për Maqedoninë, Shqipëria as nuk u përmend" Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim në lidhje me vizitën e eurokomisionerit Johannes Han në Maqedoninë e Ve
Ngrohja globale fajtore për përhapjen e këtij infeksioni vdekjeprurës në të gjithë botën Ngrohja globale është duke u fajësuar për rritjen e një lloj kërpudhe vdekjeprurëse dhe që është duke u përhapur në të g
Cakaj takohet me zyrtarin amerikan: SHBA mbështet "në mënyrë absolute" hapjen e negociatave Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka bërë publike detaje nga takimi me zyrtarin e lartë amer
KE mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e sotme Parlamenti Europian po zhvillon votimet për kandidaturën e Ursula von der Leyen. Leyen ka dhënë përgjig
KQZ pranon hapjen e kutive, fillon sot rinumërimi në Lezhë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqës
Ariu hap dyert e makinës si njeri (VIDEO) Një befasi e madhe ndodhi për një grua nga shteti Tennessee, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo e incizoi një ari
Pengoi hapjen e QV, arrestohet i riu në Shkodër (VIDEO) Policia ka arrestuar një person në Shkodër. Emrah Shaba u vu në pranga se bëri rezistencë për mos hapjen e qendrave t
Kryebashkiakja e Shkodrës e prerë: Më 30 qershor nuk do të lejoj hapjen e qendrave të votimit Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se më 30 qershor nuk do të lejojë që të hapen qendrat e voti
PRAPASKENAT/ Nuk morëm negociatat: Kush votoi kundër dhe pro Shqipërisë Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
DW nxjerr prapaskenat: Këto janë vendet që votuan kundër Shqipërisë për hapjen e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
PD-ja dhe Policia bashkiake e Shkodrës s'lejojnë hapjen e KZAZ-së, tensione me policinë e rendit Vijojnë tensionet në Shkodër. Ashtu si ditën e djeshme edhe sot militantët e Partisë Demokratike nuk kanë lejuar hapjen
Sot përcaktohet fati i negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të vendeve të BE pritet që sot të japin vendimin për hapjen ose jo të negociatave për anëtarësim të
Hahn: Maqedonia meriton hapjen e negociatave Eurokomisari Johannes Hahn i ka ftuar vendet anëtare të BE-së të miratojnë nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqed