999 rezultate për

hapje

Gjobitet një tetër pronar lokalesh, policia bën apelin e rëndësishëm Pronari i një restoranti në Tiranë është gjpbitur me 1.000.000 lekë pasi kishte organizuar një dasëm, në kundërshtim me
Pipero parashikon sesi do të jetë situata e Covid në vjeshtë: Jam dakord për hapjen e shkollave! "Ky është lajmi më i mirë i mundshëm i marrë në këtë situatë sa i përket hapjes së shkollave, kam qenë dhe jam partizan
Plani për hapjen e shkollave, si do të bëhet mësimi në kushte pandemie Në pilotimin e parë për hapjen e shkollave më 18 maj për maturantët, ekspertët e Shëndetit Publik hartuan protokollin e
Hoti: Shtatori i vështirë, 400 mijë nxënës e studentë në rrugë, rrezik i madh për përhapjen e COVID-19 Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se nga shtatori Kosova do të jetë edhe më e rrezikuar nga koronavirusi. Hoti në R
OBSH zbulon fajtorin: Të rinjtë po nxisin përhapjen e pandemisë Koronavirusi po përhapet nga persona të moshave, 20, 30 dhe 40-vjeçare, shumica e të cilëve nuk e dinë se janë të infekt
"Do hapen", Rama ka një përgjigje për vitin e ri shkollor Edhe kryeministri Edi Rama njoftoi sot se shkollat do të rihapen në shtator, pavarsisht se koronavirusi është ende nëpër
Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka v
Qeveria miraton vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë me vendet fqinje Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korr
Organizoi dasmë me flamur, biznesmeni merr gjobën e majme Policia e Tiranës ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë, pronarin e një restoranti dasmash, pasi shkeli rregulla për paran
OBSH për përhapjen e COVID-19: Nuk ka zgidhje të lehtë! Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Dr. Tedros Adhanom tha të hënën se “asnjëherë nuk mund të ketë një zgjidhje të thjesh
OBSH gjen dhe publikon fajtorin për përhapjen në masë të COVID-19 Organizata Botërore e Shëndetit ka paralajmëruar se të rinjtë po nxisin përhapjen e koronavirusit pasi po udhëtojnë nëpë
Murrizi i ashpër në Kuvend: Dilni t’u tregojë populli këllqet Deputeti i opozitës në Kuvendin e Shqipërisë, Myslim Murrizi me tonë të forta në Kuvend, duke u deklaruar i kënaqur me a
Hapje 100 përqind të listave, PS refuzon propozimin e opozitës Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës për hapjen e listave 100% pa ndryshime të tjera në formulën e koalic
Masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Kosovë Qeveria e Kosovë një ditë më parë ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Deri më tani, nu
Qeveria Hoti miraton 28 masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhje elektronike), me kërkesë t
Rama: Më 30 Korrik Kuvendi voton hapjen e listave Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik duke thënë se më 30 Korrik, Kuvendi d
Hajdari e gatshme të bashkëpunojë me PD-në, çfarë do të ndodhë më 30 korrik Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik, teksa deputetja Rudina Hajdari ka bërë me dije se ka marrë garanci nga PS-ja
ISHP vendos hapjen e pishinave Instituti i Shwndetiti Publik ka kërkuar hapjen e pishinave në ambiente të hapura. Bazuar në një urdhër të ISHP, pish
Çfarë i thanë ekspertët Gjiknurit për lejimin e koalicioneve dhe hapjen 100% të listave Janë zbardhur përgjigjet e ekspertëve të Këshillit Politik, Viktor Gumi dhe Ilir Rusmajlit, për përfaqësuesin e mazhoran
OBSH bën deklaratën e rëndësishme për hapjen e kufijve Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se ndalimi i udhëtimeve ndërkombëtare nuk mund të zgjasë përgjithmonë dhe