999 rezultate për

hapje

Artan Hoxha zbulon ish-ministrin e Ramës që kërkoi rihapjen e dosjes së 21 Janarit Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga rihapja e hetimeve për ngjarjen e 21 Janarit. Në një intervistë Ho
Zbardhen 7 kërkesat e Policisë për hapjen e dosjes së 21 janarit Policia e Tiranës dorëzoi në Prokurori kërkesën për hapjen e dosjes së hetimeve për “21 janarin”. Një ndër më kryesor
Gjermania po diskuton një mbyllje tjetër për të frenuar përhapjen e COVID-19 Para takimit të kancelares Merkel me kryeministrat e landeve, në Gjermani po debatohet ashpër ndalimi i qarkullimit, që
"Ka gjëra nëntokë, butona sekretë për hapje dyersh", gazetari zbulon detaje nga shtëpia e Ramës Kryeministri Edi Rama është shquar gjithnjë për shijet e tij të veçanta dhe shtëpia e tij në Surrel ka ngjallur gjithnjë
"Përgatitemi për hapjen e negociatave Shqipëri – BE", Xhaçka takohet me Sorecën Olta Xhaçka, tashmë Ministre për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi sot një takim pune me ambasadorin e Delegacionit t
Kina, vendi i përhapjes së virusit. Çfarë po ndodh atje? Ina Bino Në dhjetor të vitit 2019 në Kinë u përhap virusi COVID-19. Wuhani ishte qendra e këtij virusi të r
Greqia shtyn vendimin për hapjen e Kapshticës Autoritetet greke vendosin shtyrjen deri më 7 janar të hapjes së pikës së kalimit kufitar në Kapshticë, bën me dije Drej
Shqipëria nuk bind për herë të 7-të BE për hapjen e negociatave, vendet skeptike Pas mbledhjes online të ministrave për europën të vendeve të BE-së ditën e djeshme, tashmë nuk ka më shpresë që Shqipëri
Dëbora nis të zbardhë Llogaranë, si paraqitet situata në Jug të vendit Moti i keq i shoqëruar me rënie të temperaturave ka sjellë reshjet e para të dëborës në Jug të vendit, ku ka nisur të zb
Brataj reagon ndaj opozitës në hapjen e spitalit Covid 4: S’kemi xhandarë spitali Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ishte në hapjen e spitalit Covid 4 ku reagoi ndaj deklaratave të shpeshta të
Ekspertët thirrje për kujdes: Vaksinat për COVID-19 po vijnë Dy ekspertë të lartë të Shteteve të Bashkuara për koronavirusin siguruan amerikanët të dielën se vaksinat kundër pandemi
Celulari rreziku më i madh per përhapjen e COVID-19, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni Koronavirus vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshi
Nuk ka hapje të negociatave as këtë vit! Ministri gjerman tregon 2 kushtet që duhen plotësuar "Për Shqipërinë mbeten dy kushte për t’u plotësuar..." Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth ka deklaruar për gazet
Gjirokastra zonë e kuqe, qytetarët prej ditësh në pritje të përgjigjeve të testit Ndonëse Gjirokastra është shndërruar në një zonë të nxehtë të përhapjes së Covid, vonesa e përgjigjeve të testimeve vijo
Vendos qeveria, nga nesër hyjnë në fuqi këto masa kundër përhapjes së koronavirusit Qeveria e së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtu
Zemaj: Do të marrim masa strike që të parandalojmë përhapjen e COVID-19 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se gjatë ditës së sotme do të mblidhet Bordi Këshillëdhënës për COVID-19,
Ligji është ligj! Nusret e kapin me shkelje dhe i mbyllin restorantin vetëm 8 ditë pas hapjes Ligji është njësoj për të gjithë dhe kjo nuk vihet në dyshim as për të pasurit apo për njerëzit e famshëm. Mbyllet re
Propozimi i opozitës për Kodin Zgjedhor, reagon Meta Kreu i shtetit Iilir Meta, ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike përsa i përket ndryshimeve në Kodin Zgjedhor
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
Rregullat e reja për hapjen e pishinave Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë rregullat e reja për hapjen e pushinave të mbyllura, të cilat do të rifillojnë aktiv