E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
999 rezultate për

hapet

Nuk ka më dyshime, Arena Kombëtare hapet në këtë datë (VIDEO) Nuk ka më dyshime, stadiumi “Arena Kombëtare” do të inaugurohet zyrtarisht në datën 17 nëntor në sfidën Shqipëri-Francë,
Kosova ndihmon Shqipërinë pas tërmetit: Kur ne kishim nevojë, ju hapët shtëpinë! Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Ekrem Mustafa, zhvilluan
Avokatët kërkojnë që Janeva të mbrohet në liri Pas përfundimit të marrjes në pyetje, avokatët e ish prokurores speciale Katica Janeva deklaruar se ata do të kërkojnë q
Alarm: Ky është gripi që përhapet për 36 orë dhe mund të vrasë 80 milion njerëz Një sëmundje e ngjashme me gripin mund të udhëtojë nëpër botë në 36 orë dhe të vriste 80 milion milion njerëz, kanë para
Hapet tregu në Korçë, kur do shesin fermerët as protestës së fermerëve në Korçë, të cilët nuk u lejuan të shisnin në tregun e shumicës, bashkia ka gjetur zgjidhje pë
Juve-Napoli, rihapet supersfida, Manolas e Lozano drithërojnë bardhezinjtë (VIDEO) Është rihapur supersfida Juventus-Napoli teksa të kaltrit kanë shënuar dy gola të shpejtë me Manolas dhe Lozano duke ngu
Super luksoz dhe komod, hapet plotësisht hoteli i Juventusit (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte lajmëruar më herët, mbrëmjen e djeshme u bë edhe hapja e plotë për publikun, e hotelit “J-Hotel”, që ësh
Trenat e së ardhmes, hapet linja e parë hekurudhore me energji diellore Disa trena në Britani, tani po kalojnë në një linjë hekurudhore me energji diellore. Ferma e parë diellore në botë që do
Pronarë kujdes! Kjo është metoda më e re e vjedhjes së makinave luksoze (VIDEO) Hajdutët e makinave janë duke perfeksionuar metodat e tyre të vjedhjes. Sëfundmi, kamerat e sigurisë së një shtëpie
Burgu në të cilin ia “vlen” të vuash dënim (FOTO LAJM) Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun më të ri e më të madh që pritet të hapet në Britani.
Ferma më e madhe në botë po ndërtohet në Paris, e gjitha mbi një pallat Një fermë e vërtetë, 14 mijë metra katror do të hapet në Parisin jug perëndimor, vitet e ardhshme. Deri këtu nuk ka a
Hapet gara për drejtor burgjesh, shkarkime masive në nivelet më të larta Në kuadër të reformimit të burgjeve, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka urdhëruar menjëherë shpalljen e thirrjes p
Shijak, zjarri përhapet me shpejtësi duke shkrumbuar makinën në rrugë Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e Shijakut, i cili është përhapur me shpejtësi duke shkaktuar dëme materiale
Tjetër koncesion, hapet procedura për portin turistik "Marina Limion" në Sarandë Një tjetër koncesion është shfaqur në horizont këtë fillim gushti. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur
Tensione në Kavajë: Hapet dera e bashkisë, kryetari i ri hyn brenda Kreu i ri i Bashksië Kavajë, Redjan Krali ka shkuar në zyrë pas betimit në Prefekturë. Nga ana tjetër në godina ka qenë
Tmerr për kalimtarët, hapet toka dhe "përpin makinën" (VIDEO) Një vrimë gjigante u hap në tokë në Virginia duke hedhur një makinë rreth 6 metra më poshtë. Kalimtarët e habitur kan
Hapet humnerë në mes të qytetit, "gëlltit" një kamion në Napoli Në Casoria, qytezë në Napoli, një humnerë e madhe ka "gëlltitur' një kamion plehrash. Dhjetëra metra e gjerë dhe po a
Hapet kutia e parë në Kelcyrë, sa vota mori Hazbi Kasaj Përfundon kutia e parë në Këlcyrë. Kandidati Klement Ndoni i PS-së ka marrë 100 vota, Shkëlqim Muhaj i BD 1 votë, gjith
Hapet me forcë dera e shkollës në Shkodër Është tensionuar situata në Shkodër, aty ku me urdhër të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi janë kyçur dyert e të gjith
E mrekullueshme, rrëshqitësja e ujit më e madhe në botë hapet këtë verë (FOTO LAJM) Kolovajza rrëshqitëse më e madhe në botë do të hapet për publikun së shpejti dhe duket sikur do të jetë një udhëtim i sh