999 rezultate për

hapesire

Haradinaj i prerë: Kurrë më me PDK-në Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në emisionin Pressing të T7 e ka përshkruar si përvojë të keqe bashkëpunimin m
I mbaroi karburanti, avioni ulet në mes të rrugës (VIDEO) Gjatë 21 vjetëve sa punoj, kjo është hera e parë që kam parë një aeroplan se si aterron në rrugën Pacific, tha oficeri C
Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë në hapsirë Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë pakistanez në hapësirë. “Krenar të njoftojmë se procesi i
Vapë e madhe, 7 këshilla të arta për një shtëpi të frekët Këto këshilla do t’ju ndihmojnë që temperatura në këtë periudhë të jetë e përballueshme Qe se çfarë mund të bëni për
Hodhi mbeturina në hapësirë publike, Komuna e Prishtinës gjobit qytetarin (FOTO LAJM) Duke qenë qyteti më i populluar dhe më i madh në vend, Prishtina vazhdon të jetë një nga vendet më të ndotura në Kosovë.
E RËNDË/ Krokodilët hanë për së gjalli vajzën 2-vjeçare Një fëmijë i vogël i gjinisë femërore është ngrënë i gjallë nga krokodilët në Kamboxhia pasi rrëshqiti në gropën ku ata
Nga 2020 turizëm në hapsirë, një natë do të kushtojë 35 mijë euro Duke filluar nga viti 2020 NASA do të hapë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës për turistët. Një natë në hapësirë do t’i
Të ndash shtratin me një luan (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve nuk e kanë problem të lejojnë macen e përkëdhelur apo qenin të flejnë në krevatin e tyre. Por ky 3
NATO fillon fluturimet mbi Maqedoni Me dy fluturime në hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në mëngjes prej orës 7:30 deri në orën 9:3
BIK ka “uzurpuar” hapësirën për xhaminë në Ulpianë E premtuar tash e shtatë vjet, xhamia qendrore e kryeqytetit duket se ka mbetur në harresë. Bashkësia Islame e Kosovës n
Ishin gati të bënin historinë por NASA i anullon udhëtimin në hapësirë 2 vajzave NASA ka anuluar fluturimin e parë me femra në hapësirë për shkak të kostumeve. Austronautet Anne McClain dhe Christina K
Shpëtoni nga karikusja, ky telefon mban 50 ditë bateri Smartfoni i kompanisë teknologjike "Avenir" ka baterinë me kapacitetin më të madh të ndërtuar ndonjëherë. Dy trendet
Silva rikthehet tek Milani? Reagon Gattuso Andre Silva është përfolur ditët e fundit për një rikthim tek Milani teksa Sevilla me shumë mundësi nuk do ta blejë në f
Rrëzohen avionë, prag lufte mes Pakistanit dhe Indisë Ushtria e Pakistanit, ka njoftuar se ka rrëzuar duke goditur 2 avionë luftarakë indianë që hynë në hapësirën ajrore dhe
Si nuk e kemi ditur, ky truk është fantastik për ata që kanë Iphone Ndoshta për ju është pak e ekzagjeruar, por ne (dhe shumë të tjerëve) na ndryshoi jeta kur zbuluam këtë truk. Gjithçka n
Dënohet shqiptari që vrau bashkëkombasin për kontrollin e prostitutave Është dënuar me 18 vite burg shqiptari Emiliano Bigmeti, 23 vjeç, i cili më 15 shtator 2017, vrau me armë zjarri bashkat
Do rrëzonin helikopterin! Çfarë ndodhi mes aviacionit grek dhe atij turk në Egje Mediat greke kanë zbuluar detaje nga incidenti që për pak desh çoi vendet në luftë sipas tyre. Mësohet se incidenti i
NASA i vjen në ndihmë Tottenhamit, Harry Kane shpreson të riaftësohet sa më shpejt Te Tottenhami janë të gjithë të tensjonuar teksa ylli skuadrës Harry Kanë është i dëmtuar në fazën më të rëndësishme të
Turqia kërcënon Greqinë, fut aeroplanët ushtarakë në zonën e saj Tjetër kërcënim nga Turqia për Greqinë. Ditën e djeshme, avionë turq fluturuan mbi Detin Egje duke shkelur 13 herë hapës
Dikur ishte një magazinë por sot shtëpia e ëndërrave (FOTO LAJM) Dikur janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore si hangarë avionësh, me skelet të dobët, që mund të ndërtohej brenda 4 orë