999 rezultate për

hapesinor

Nesër do kalojë pranë tokës asteroidi më i madh i njohur ndonjëherë Pas përfundimit të eklipsit, po përgatitemi për një ngjarje rekord astronomike: Florence, një asteroid i madh do të kalo
NASA, gati projektin që do shkatërrojë asteroidet që nisen drejt Tokës (VIDEO) Një anije kozmike një ditë mund të shmangë asteroidet që mund të godasin tokën. Projekti është në fazën paraprake të pro
Anija kozmike furnizuese arrin në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor Një anije kozmike komerciale, e angazhuar nga agjencia amerikane, NASA, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësi
Rusia nis në hapësirë anijen kozmike me një rus dhe amerikan në bord Rusia ka nisur një anije kozmike drejt hapësirës që kishte në bord një astronaut rus dhe një astronaut amerikan nga kozm
Kina në 2020-tën do të shkelë në Mars Kina vazhdon të punojë vrullshëm për ambiciet e saj për të pushtuar qiellin. Agjencia Hapësinore e Kinës, e cila ka
Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë Një incidentr ka ndodhur në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar me një anije kozmike të Rusisë. Sipas NASA-s, anija kozm
Dy astronautët kinezë të 'Shenzhou-11' përfundojnë misionin në hapësirë (VIDEO) Dy astronautët kinezë në bordin e anijes kozmike Shenzhou-11 kanë përfunduar misionin dhe kanë mbërritur mirë në Tokë.
Agjencia Hapësinore Europiane dështon në uljen e sondës në planetin Mars Agjencia Hapësinore Europiane (ESA) priste që të zbriste sondën evropianë në planetin Mars por akoma nuk dihet asgjë mb
Ish-astronauti i NASA-s: Lufta hapësinore, e pashmangshme Wikileaks vijon me publikimin e e-maileve të shef i fushatës elektorale të Hillary Clinton, John Podestas, ish-këshillta
Asgardia, anija gjigante e kombit të hapësirës Një grup i vogël shkencëtarësh kanë njoftuar fillimin nga puna për ndërtimin e një anije gjigante hapsinore e pagëzuar m
NASA: Udhëtimi drejt Marsit dëmton trurin e udhëtarëve NASA ka dhënë një lajm të keq për të gjithë astrounautët të cilët kanë planifikuar për të udhëtuar drejt Marsit. Sipa
Vatikani e di që ka alienë. Jemi pranë luftës hapësinore? WikiLeaks ka publikuar disa e-maile të menaxherit të fushatës së Hillary Clinton, ndër tyre "Jashtëtokësorët duan të ndi
WikiLeaks/ Jemi pranë luftës hapësinore Në dokumentat e publikuara nga Wikileaks janë zbuluar e-maile të cilat vërtetojnë ekzistencën e UFO-ve. ‘Jashtëtokëso
Stacioni hapësinor kinez “Tiangong-1” do të bjerë në Tokë Kina ka deklaruar që nuk e ka më në kontroll stacionin e saj hapësinor dhe pritet që ajo të bjerë në tokë në fundin e vi
CACS,ora më precize që ekziston tani ndodhet jashtë planetit tonë Pajisja më precize për matjen e kohës është tashmë jashtë planetit tonë dhe po orbitën në Tiangong-2, stacioni hapësinor
Ja çfarë mori me vete raketa që shpërtheu ne Qendrën Hapësinore të SHBA-ve Fatmirësisht shpërthimi i raketës “Falcon 9” dy ditë më parë nuk shkaktoi asnjë viktimë, por dëmet materiale ishin të ko
Ja si shpërtheu raketa para nisjes në Qendrën Hapësinore në SHBA (VIDEO) Ky është momenti i shpërthimit në qendrën hapësinore “Kenedi” në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që ndodhi
Pamjet e para nga shpërthimi në Qendrën Hapësinore në SHBA (VIDEO) Një shpërthim ka tronditur Floridën shumë pak para se të fillonte një ngjarje e rëndësishme. "BBC" transmeton se një
SHBA - Shpërthim në Qendrën Hapësinore Kennedy Një shpërthim ka tronditur Floridën shumë pak para se të fillonte një ngjarje e rëndësishme. "BBC" transmeton se një
Kina bëhet gati të lançojë "internetin hapësinor" Kina po përgatitet për të ndërtuar një version super të sigurt të internetit që do të trasmetojë që lart nga hapësira.