999 rezultate për

hani

Si të dalësh nga karantina pa shtuar peshë Përveç panikut nga koronavirusi, makthi i dytë më i madh i njerëzve janë kilogramët pasi karantinimi të ketë përfunduar.
Habit Rama: Hani dy vakte, mbani agjërim se ju "mbron" nga koronavirusi! (VIDEO) Koronavirusi zyrtarisht në Shqipëri ka prekur 38 vetë, e një e moshuar ka ndërruar jetë pak ditë më parë në Durrës. K
Asnjëherë mos hani lakra turshi nëse vuani nga këto sëmundje Naturologu Georgije Nazarov paralajmëron për efektin e mundshëm të dëmshëm për shkak të mënyrës së përpunimit të kësaj p
Është shumë e thjeshtë, dora ju a tregon vetë sa duhet të hani (FOTO LAJM) Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe interneti është i mbushur me dieta nga më të ndryshmet, por jo të gji
"Hani limona e pini raki", ambasadori shqiptar në Kinë: Stop qyfyreve, të gjithë duhet të shkundemi Pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në vendin tonë, ka reaguar dhe ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belor
Dogana Hani i Hotit hedh poshtë deklaratën e ministres: 28 vjeçari nuk ka kaluar në këtë pikë Pas deklaratës së qeverisë se 28 vjeccarii ka kaluar në teritorin shqiptar 12 ditë më parë nëpërmjet doganës së Hanit të
T'i lani para apo pasi hani, kujdesi që duhet të tregoni për një buzëqeshje rrezëllitëse Nëse mendoni se tregoheni mjaftueshëm të kujdesshëm për dhëmbët, gaboheni. Ka disa “vese” të cilët dëmtojnë gojën tuaj p
SHBA ndaloi pirjen e duhanit në vendet e punës para 26 viteve Departamenti amerikan i Mbrojtjes më 8 mars 1994 kishte shpallur ndalimin e pirjes së duhanit në vendet e punës. Ky n
Nisni një kapitull të ri, fytyra nuk mund t'ju a fal më këto gabime trashanike Më poshtë do të gjeni një listë me gabime që bëni çdo ditë, pa e kuptuar ç'mëkat po i bëni lëkurës. Ndoshta pas këtij ar
Dieta e mëngjesit me banane, humbisni disa kilogramë për një javë Bananet janë të pasura me niseshte që kanë një indeks të ulët glikemik që do të thotë tretje më të gjatë dhe të lënë një
11 imazhet e rënda që do vendosen në paketat e cigareve në Shqipëri (FOTO LAJM) Një vendim i ri është marrë së fundmi përsa i përket paketimit të cigareve. Paketat do të përmbajnë imazhe të rënda dhe
6 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë rreth marrëdhënies seksuale Marrëdhënia intime është diçka personale që ndodh mes dy njerëzve dhe si e tillë ajo përjetohet në maksimum, kur ka ndje
8 gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh Vazhdimisht dëgjojmë shprehjen se ne jemi ajo çka hamë, por jo të gjithë i kushtojmë të njëjtën rëndësi ushqimit. Jeta e
Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i shkakton zemrës tuaj Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata B
U infektua nga koronavirusi, shërohet 98 vjeçarja nga Wuhani Teksa numri i viktimave nga koronavirusi ka kaluar 3.000, nga epiqendra e tij, Wuhani, mbërrin një lajm i mrekullueshëm
Frymëzohuni nga Lady Gaga, nga 40 cigare në ditë e la duhanin brenda një sekonde (FOTO LAJM) Lady Gaga ka publikuar një këngë të re dhe ka hequr dorë nga një ves i vjetër. Gjatë një interviste për Neë Music Dai
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Bujar Nishani e quan Nexhmije Hoxhën "zonjë e zezë": Iku pa dhënë llogari për krimet Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD dhe ish- Presidenti Bujar Nishani ka komentuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës, e cila u n
Xhani Shqerra "braktis" Shqipërinë, së shpejti do e shihni në ekranin prestigjoz italian Në një intervistë për një media lokale të qytetit të tij të lindjes, Elbasanit, moderatori Xhani Shqerra ka zbuluar se s
Dalin fotografitë, si u fsheh në kutitë e bananeve sasia e madhe e "të bardhës" Një kamion me kokainë i cili kaloi përmes dy doganave shqiptare, atë të Hanit të Hotit dhe më pas të Qafë Thanës, u kap