999 rezultate për

hani

Këto ushqime duhet ti hani edhe pas orës 8 të darkës Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të h
Çfarë nuk tha për Sanemin, Xhani pendohet dhe habit me veprimin e fundit (FOTO LAJM) Raporti i dy aktorëve turq, Demet Ozdemir dhe Can Yaman ka qenë shumë i komentuar gjatë xhirimeve të serialit “Erkenci K
Pas disa muajsh futbollistët e Wuhanit kthehen në qytetin e tyre Skuadra e Wuhan Zall më në fund janë rikthyer në shtëpi pas tre muajsh. Wuhan ishte epiqendra nga ku shpërtheu korona
Probleme pas ndarejs, "Sanem" përplaset publikisht me "Xhanin": Egosit “Sanem” dhe “Xhan”, dy protagonistët e serialit shumë të ndjekur “Një puthje në errësirë”, gjatë xhirimeve u përfolën pë
Vazhdon sherri mes aktoreve,"Syhani" bën veprimin e papritur ndaj "Bihterit" Mes dy aktoreve shumë të njohura turke të cilat i kemi ndjekur në dy prej serialeve më të suksesshëm, “Dashuri e ndaluar
Jeni shëndoshur gjatë karantinës? Disa mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40-vjeçare Nëse jeni mbi 40 vjeç, mund ta keni vënë re se është më e lehtë për të shtuar në peshë sesa për të rënë. Ndryshimet në m
Mëngjesi ideal: Çfarë duhet dhe nuk duhet të hani Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, megjithëse të ushqyerit është një çështje shumë individuale. Sipas Emm
Hapet totalisht Wuhani, njerëzit i rikthehen përqafimeve mes lotëve (FOTO LAJM) Pas 76 ditësh në izolim, epiqendra e Koronavidusit, Wuhani ka dalë nga izolimi. Njerëzit i janë kthyer jetës normale, ta
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
Vetë-izolimi dhe stresi: Si të mos e teproni me ushqimin Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Pse t'i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht
Po hani pafund tani që jeni në karantinë? Si t'i shpëtoni kileve Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Zbulohet ilaçi nga bima e duhanit për të luftuar COVID 19? Teksa e gjithë bota po përballet me pandeminë, vijojnë përpjekjet për të zbuluar vaksinën apo një ilaç që të mund ta nda
Stresi merr vendimin e papritur gjatë karantinës: Jam bërë djalë i mirë (VIDEO) Reperi Stresi ishte sot në një lidhje skype me emisionin "Rreze dielli", ku nga shtëpia e tij tregoi si po e kalon karan
Paralajmëroi botën për koronavirusin dhe u akuzua për panik, zhduket mjekja nga Wuhani Një nga mjeket e para në Wuhan që paralajmëroi mjekët e tjerë për përhapjen e koronavirusit, është zhdukur duke shkaktua
Të gjithë hani vezë në mëngjes, por ju bën mirë apo keq Si në Shqipëri edhe në vendet e tjera evropiane dhe në botë është zakon të hanë vezë për mëngjes. Një zgjedhje që disa n
"Hani dy herë në ditë dhe agjëroni 16 orë", si e shpjegon nutricionistja këshillën e Ramës Teksa bota po përballet me një luftë ndaj një armiku të padukshëm, nuk mungojnë as këshillat se si duhet të kujdesemi pë
Qyteti ku lindi "vdekja", kur do dalë nga izolimi Wuhani Pas më shumë se dy muajsh, izolimi i Wuhanit – qytetit kinez ku është shfaqur koronavirusi për herë të parë – do të marr
Pirja e duhanit dhe përdorimi i drogës mund të rrisin rreziqet nga Covid-19 Në fillim të këtij muaji, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve azhurnuan rekomandimet e saj Covid-19 për
Koronavirusi, Juventusi merr masa ë veçanta për Sarrin për shkak të duhanit Deri më tani Juventus ka konfirmuar dy futbollistë të prekur nga Covid-19. Fillimisht ishte Daniele Rugani, i cili ishte