999 rezultate për

hani

Punë me 550 mijë lekë rrogë tek UKT, Bieta Sulo reagon pas sulmeve Bieta Sulo ka reaguar për herë të parë në lidhje me çështjen në të cilën ajo dhe gazetarja Mira Kazhani u përfshinë.
Kina fshin fotot, por ato dalin në publik: Virologët e Wuhanit pa asnjë masë sigurie Disa foto, ku shiheshin masa të ulëta sigurie në laboratorin e Wuhanit, janë fshirë nga faqja e internetit të institutit
Punë me 830 mijë lekë rrogë tek UKT, Mira Kazhani jep dorëheqjen Ka dhënë dorëheqjen Mira Kazhani nga pozicioni që mbante si këshilltare ekonomie pranë UKT. Pas kritikave të mëdha në
Mira Kazhani flet për punën tek Ujësjellës Kanalizime: Kam kredi për të paguar! U bë i bujshëm lajmi se gazetarja Mira Kazhani ka një pozicion si këshilltare për ekonominë në Ujësjellës Kanalizimeve t
Nga karantina e "nxehtë" e mbesës së ish-presidentit Nishani, modelja nuk përmbahet (FOTO LAJM) E lindur në Durrës në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali, 29­ vjeçarja Beniada Nish
Shtrenjtoi ujin, UKT u jep rrogë "qyl" Mira Kazhanit dhe Bieta Sulos me paratë e kryeqytetasve (FOTO LAJM) Kur pritej që me rritjen e çmimit të ujit pijshëm për kryeqytetasit Ujesjëllësi i Tiranës të përmirësonte edhe cilësinë
Mos hani më thonjt, 10 këshilla për të hequr dorë nga ky ves Kur përpiqemi të luftojmë zakonin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësish
6 arsye pse duhet të agjëroni, edhe nëse s’jeni besimtarë muslimanë Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Ka punuar në laboratorin e Wuhanit, fituesi i NOBELIT: Koronavirusin e krijoi Kina Profesori japonez i Fiziologjisë, Tasuku Honjo, fitues i çmimit NOBEL ka deklaruar se Covid-9, nuk ka ardhur nga kafshët
Edhe nëse s'jeni besimtarë muslimanë, 6 arsye pse agjërimi është i rëndësishëm Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
6 arsye shkencore pse duhet të agjëroni Pse praktikohet agjërimi? Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore dhe ndonëse e përhapur më së shumti t
Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, mos i hani këto ushqime Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk asn
E shanin për peshën, 18 vjeçarja i bën të pendohen me "shëndrrimin" (FOTO LAJM) Një 18-vjeçare ka pushtuar faqet e mediave të huaja falë sukesit që ka arritur për të humbur shumë kilogramë. Është f
Disa mënyra që nuk i keni ditur si ta lini duhanin Kur jeni gati për të lënë duhanin, është shumë e rëndësishme të kuptoni që kjo gjë ka ndikimin e vet fizik dhe psikologj
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Nikotina ka efekt mbrojtës ndaj COVID 19? OBSH ngre alarmin E gjithë bota po kërcënohet nga shpërthimi i pandemisë, por në anën tjetër po dalin teori të ndryshme si të mbrohemi nda
Me gishtin e vogël lart apo me të dyja duart, mënyra si mbani filxhanin tregon shumë për ju Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni për personalitetin tuaj! Ju si e mbani filxhanin?
Këto ushqime duhet ti hani edhe pas orës 8 të darkës Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të h
Çfarë nuk tha për Sanemin, Xhani pendohet dhe habit me veprimin e fundit (FOTO LAJM) Raporti i dy aktorëve turq, Demet Ozdemir dhe Can Yaman ka qenë shumë i komentuar gjatë xhirimeve të serialit “Erkenci K
Pas disa muajsh futbollistët e Wuhanit kthehen në qytetin e tyre Skuadra e Wuhan Zall më në fund janë rikthyer në shtëpi pas tre muajsh. Wuhan ishte epiqendra nga ku shpërtheu korona