999 rezultate për

hanet

Bëni kujdes, nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni
A e dini se nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni
Arrestohet zyrtari i lartë i policisë: Abuzoi me detyrën Pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë- Stacioni policorë Gostivar, dje (22-shtator) rreth orës 13.00, kanë privuar nga li
Nishanet në këto pesë pjesë të trupit kanë domethënie të veçantë Disa prej nishanëve janë më të mëdha, disa më të vogla dhe gjenden në pjesë të ndryshme të trupit, por pozita e tyre ka
Nishanet në këto pesë pjesë të trupit kanë domethënie të veçantë Disa prej nishanëve janë më të mëdha, disa më të vogla dhe gjenden në pjesë të ndryshme të trupit, por pozita e tyre ka
Si të kuptoni nëse nishanet janë të rrezikshme me teorinë e famshme "ABCDE" (FOTO LAJM) Keni nishane në trup? Me siguri që po...sa herë mund ta keni dëgjuar që nishanet janë të rrezikshme? Edhe për këtë jemi
Një sallatë e ftohtë me patëllxhan, perfekte për ditët e nxehta Temperaturat sa vin e rriten dhe kjo na bën të që shpeshherë të kemi probleme me zgjedhjen e ushqimit. Vera kërkon ushqi
Kontrolloni nishanet! Mund të rrezikoni kancerin e lëkurës Nishanët nuk duhen prekur. Ky koncept megjithëse i gabuar vijon të jetë pjesë e mentalitetit të shqiptarëve duke u kthye
Numëro nishanet në trup, sëmundjet që paralajmërojnë Personat me më shumë se 11 nishane në njërin krah, janë më të rrezikuar se të tjerët ndaj kancerit të lëkurës apo melano
Keni një nishan të kuq? Mos e prekni kurrë me dorë Shumë njerëz friksohen nga nishanët që kanë në trupin e tyre. Frika se mos ndoshta këta nishanë kanë natyrë kancerogjene
5 mrekullitë e vjeshtës që nuk duhet t’i ndani nga tavolina këtë nëntor Patëllxhan Patëllxhanët janë ushqim për trurin, falë një përbërësi të quajtur nasunin, i cili mbron qelizat e trurit ng
Si t'a dalloni se nishanet tuaja po kthehen në tumore kanceri Të pasurit e shumë nishaneve në lëkurë shihet si një faktor risku për t’u prekur nga sëmundjet malinje të lëkurës. Kjo v
Hiqni nishanet me këtë përbërës dhe pa nevojën e operacionit Nishanet janë njolla të vogla me ngjyrë që shfaqen në lëkurën tonë, të cilat përbëhen nga qelizat e quajtura melanocite
Nishanët e kuq në trupin juaj, çfarë i shkakton dhe e janë të rrezikshëm? Shumë njerëz friksohen nga nishanët që kanë në trupin e tyre. Frika se mos ndoshta këta nishanë kanë natyrë kancerogjene
Nishanet, rreziku qe vjen prej tyre gjatë verës Nëse vërejmë ndryshime në formën, madhësinë, ngjyrën e nishanit duhet t’i drejtohemi menjëherë mjekut dermatolog për vle
Zbuloni kuptimin e veçantë që mbartin nishanet në trupin tuaj Nishanët janë diçka shumë e zakonshme. Pothuajse të gjithë ne kemi nga një të tillë. Me siguri nuk e keni ditur se vendi
Hiqni nishanet me këtë ingredient dhe pa nevojën e operacionit Nishanet janë njolla të vogla me ngjyrë që shfaqen në lëkurën tonë, të cilat përbëhen nga qelizat e quajtura melanocite
Aksident i rëndë rrugor në rrugën Hanet e Mavrovës -Dibër, 6 të lënduar Gjashtë persona janë lënduar, prej të cilëve katër fëmijë, në një aksident rrugor që ndodhi në rrugën Hanet e Mavrovës –
Rreziku nga nishanet gjatë verës Në dukje të papërfillshme por nishanet janë disa shenja në lëkurë osë të dala mbi lëkurë, që shpesh rrezikojnë të kthehe
Mbroni nishanet nga dielli, rrezik për kancer lëkure Nëse vërejmë ndryshime në formën, madhësinë, ngjyrën e nishanit duhet t’i drejtohemi menjëherë mjekut dermatolog për vle