999 rezultate për

hamilton

F1: Triumfon Hamilton, zhgënjen Ferrari Çmimi i Madh i Hungarisë në Formula 1, gara e dhjetë e sezonit, ka përfunduar me fitoren e pilotit britanik, Lewis Hamil
Hungari, Hamilton në pole position Mercedesi i Lewis Hamilton ka marrë pole position-in e Çmimit të Madh të Hungarisë, duke regjistruar kohën më të mirë në
Hamilton ironizon Vettel: Pa rival te Red Bull Lewis Hamilton provokon rivalin Sebastian Vettel. Në kulmin e zërave që e lidhin të ardhmen e Kimi Raikkonen me skuadrën
Vettel fitues i Çmimit të Madh të Gjermanisë Sebastian Vettel i Red Bull është fituesi i garës për çmimin e madh të Gjermanisë. Pas Vettelit i cili është tri herë
Lewis Hamilton merr pole position-in në Çmimin e Madh të Gjermanisë Me një kohë prej 1:29.398 Lewis Hamilton mori pole position-in në Çmimin e Madh të Gjermanisë duke lënë pas tij Sebastia
Scherzinger: Ndarja ta shpif "Ndarja ta shpifë. Është depresionuese”. Kështu e ka cilësuar ndarjen e saj nga Lewis Hamilton këngëtarja Nicole Scherzi
Gomat e Pirelli rrezikojnë pilotët (FOTO-LAJM) Gara e Silverstonit do të mbahet mend gjatë dhe do të hapë shumë polemika në lidhje me gomat Pirelli. Plot 5 makina i ka
Ndahen Hamilton dhe Scherzinger (FOTO-LAJM) Duke qenë se axhendat e tyre janë super të ngjeshura, ata nuk kanë kohë për t,ia dedikuar njeri-tjetrit. Ndaj ylli i For
Le Mercedes-in për avionin 3 herë më të shpejtë (FOTO LAJM) Ish piloti i "Shigjetave të Arta" Lewis Hamilton provoi ndjeshmërinë dhe shijen që të ofrojnë "Shigjetat e Kuqe". Britan
Vettel sulmon Alonson dhe Hamiltonin Sebastian Vettel i është kundërpërgjigjur Fernando Alonsos dhe Lewis Hamiltonit duke thënë shumë qartë: "Nuk më intereso
Çmimi i Madh i Kanadasë, Hamilton i kënaqur me vendin e tretë Lewis Hamilton është shprehur i kënaqur me vendin e tretë që fitoi gjatë garës për Cmimin e Madh të Kanadasë. Britaniku
Lewis-Roscoe, të pandarë edhe në bokse (FOTO LAJM) Në makinë, i veshur dhe me kufje. Roscoe është protagonist në fotot e publikuara në Twitter nga piloti britanik i Merced
Barcelonë, duel Ferrari-Red Bull në provat e lira Sebastian Vettel dhe Fernando Alonso i kthejnë edhe provat e lira në një duel personal mes njëri tjetrit. Në Montmelo ku
Hamilton me bulldog-un e tij në Cirkuitin e Barcelonës (FOTO LAJM) Lewis hamilton ka marrë me vete edhe qenin e tij bulldog Roscoe në Çmimin e Madh të Barcelonës që zhvillohet këtë fundja
Te Mercedes më i lumtur se te McLaren Lewis Hamilton është shprehur se tashmë është më i lumtur sepse skuderia e tij e re nuk e kontrollon aq shumë sa McLaren
Top 10 më të paguarit në Formula 1 (FOTO LAJM) Fernando Alonso dhe Lewis Hamilton janë pilotët më të paguar në sportin e Formulës 1. Spanjolli i Ferrarit dhe britaniku
Lewis Hamilton, besimtar i devotshëm (FOTO LAJM) Ai thotë se talenti i tij për të garuar në kompeticionet e Formula 1 rrjedh direkt nga Zoti. Mesa duket, për Lewis Hamil
F1, Lewis Hamilton më i shpejti në pistën e Shangait Lewis Hamilton ka rezultuar më i shpejti në pistën e Shangait në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Shangait duke fitua
Hamilton: Mercedes pas Red Bull Piloti Lewis Hamilton nuk ka asnjë dyshim se Mercedes është skuadra e dytë më e mirë në Formula 1 këtë sezon. 28-vjeçari
Mercedes, Hamilton ankohet për gomat Britaniku i Mercedes, Lewis Hamilton i bashkohet korit të pilotëve, që janë ankuar për gomat Pirelli të këtij sezoni. Du