999 rezultate për

hamilton

Hamilton: Interlagos, një pistë e veçantë për mua Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg do të luftojnë për fitoren edhe në Çmimin e Madh të Brazilit. Avantazhi është për britan
Rosberg: Pole position? Dua të fitoj garën! Nico Rosberg i është përgjigjur në pistën e Çmimit të Madh të Austin sfidës së Lewis Hamilton, të lëshuar vetëm pak ditë
F1, Hamilton më i shpejti në Austin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton i ka lënë pas të gjithë në provat e lira të Çmimit të Madh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në cirku
Dopietë e Mercedes në Rusi, Hamilton +17 Lewis Hamilton ka fituar edhe Cmimin e Madh të Rusisë duke shënuar fitoren e nëntë sezonale e duke u shkëputur 17 pikë n
Hamilton triumfon në Suzuka, Bianchi në gjendje të rëndë (FOTO-VIDEO) Ka përfunduar përpara kohe gara për Çmimin e Madh të Japonisë, të zhvilluar këtë fundjavë në pistën e Suzukas, ku janë z
Hamilton-Rosberg, dyshja e Mercedes edhe për 2015-ën Mercedes GP, me 99% të mundësive, do të ketë sërish britanikun Lewis Hamilton dhe gjermanin Nico Rosberg si dyshen e pil
F1, Hamilton: Më mungon fitorja në Suzuka Lewis Hamilton ka nënvizuar se "të gjithë pilotët e mëdhenj kanë fituar në Suzuka" dhe se ai është i vendosur të shtojë
Sërish Mercedes, Hamilton triumfon në Singapor Lewis Hamilton ka fituar Cmimin e Madh të Singaporit dhe në të njëjtën kohë ka marrë kryesimin e renditjes së përgjithsh
Gjergji Haxhiu, "Hamiltoni" shqiptar drejt Formula 1 (FOTO-VIDEO) Nëntë vite më parë shkoi për një shëtitje me familjen në garat me makina Kart. Ishte vetëm gjashtë vjeç, por këmbënguli
Hamilton "djeg" Rosberg, Ferrari katastrofë (FOTO LAJM) Lewis Hamilton triumfon për të dytin vit radhazi në Çmimin e Madh të Italisë. Britaniku i Mercedes arriti të regjistrojë
GP Monza: Pole për Hamilton, Alonso i shtati Lewis Hamilton merr “pole-position”-in e radhës në Çmimin e Madh të Monzas në Itali, me një kohë dominuese ndaj të tjerë
Ja sa paguhen pilotët e Formula 1 (FOTO LAJM) Fernando Alonso, Kimi Raikkonen dhe Sebastian Vettel janë tre pilotët më të paguar në Formula 1. Dy pilotët e Ferrarit d
Rosberg siguron pole position, Hamilton përfundon jashtë piste (FOTO-LAJM) Nico Rosberg regjistroi pole position numër 5 për këtë sezon. Në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Gjermanisë, gjerm
Mercedes dominon në provat e dyta të lira në Gjermani Lewis Hamilton regjistroi kohën më të shpejtë në pistën e Hockenheim duke e ndalur kronometrin për 1 minutë 18 sekonda e
Hamilton fiton në Silverstone, Raikkonen tremb Ferrarin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Britanisë. Britaniku i Mercedes kryen një garë në ngjitje, duke ditur se u nis nga
Pole-position i Rosberg, Ferrari katastrofë (FOTO LAJM) Mjaftuan vetëm pak metra në fund që Nico Rosberg të befasonte shokun e skuadrës, Lewis Hamilton në provat zyrtare të Sil
Festojnë 6 vjetorin, Hamilton: Më mirë vonë se kurrë (FOTO LAJM) Hamilton dhe Scherzinger kanë festuar së bashku 6-vjetorin e lidhjes. Pas ndarjeve dhe ribashkimeve, ata sot janë të lum
Mercedes dominon edhe në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti Pas ndërprerjes në garën për Cmimin e Madh të Kanadasë, në Austri skuadra Mercedes i është rikthyer sërish dominimit. Dy
Një "selfie" nga Hamilton, tregon trupin e tonifikuar (FOTO LAJM) Një "selfie" vjen nga Lewis Hamilton, i cili ka treguar trupin e tij të tonifikuar. Numri 1 i Formula 1, ka siguruar
Scherzinger-Hamilton, udhëtim romantik në Venecia (FOTO-LAJM) Duket se historia e dashurisë së Nicole Scherzinger dhe Lewis Hamilton është duke ecur në rrugën e duhur pasi çifti ësht