999 rezultate për

hamburgut

Njihuni me shqiptarin e parë që zgjidhet deputet pranë Parlamentit të Hamburgut Kandidati i Partisë Socialdemokrate (SPD) me origjinë nga Pozharani i Vitisë në Kosovë, bëhet deuteti i parë me origjinë
Pacolli: Para 46 vitesh në portin e Hamburgut punoja punë të rënda për t’i paguar studimet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, këtë vikend është duke e kaluar në Gjermani. Ai ka vizituar
Zyrtare: Bayern Munich blen sulmuesin e talentuar nga Hamburg Bayerni ka blerë talentin e Hamburgut, Jann-Fiete Arp. Përmes një njoftimi në sajtin zyrtar, Bayern Munich ka konfirm
Mavraj kritikon ashpër trajnerin e Hamburgut: Njeri i tmerrshëm Mërgim Mavraj, ka kritikuar ashpër ish-trajnerin e tij tek Hamburgu, Christian Titz, ku e sulmon në një intervistë për “
Ndërprerja e energjisë elektrike bllokon aeroportin e Hamburgut Qindra pasagjerë dhe makina janë bllokuar sot në aeroportin më të madh të Gjermanisë veriore në Hamburg, për shkak të nd
Kjo është oferta më e çuditshme që keni parë midis klubeve, 1500 litra birrë për një nder Gjermania është "nona" e birrës. Madje birra tashmë po pushton dhe futbollin teksa tifozët e Hamburgut kanë gjetur një m
Trajneri i Hamburgut U-21 lë jashtë skuadre Mërgim Mavraj Duhen edhe pak javë nga fundi i kampionatit gjerman, por Mërgim Mavraj duket se i ka dhënë fund aventurës së tij me skua
Trajneri i Mavrajt tregon arsyet pse shqiptari po stërvitet me ekipin e dytë Mërgim Mavraj së fundmi është dërguar nga klubi i Hamburgut të stërvitet me skuadrën e të rinjve. Ka qenë trajneri i
Tifozët e Hamburgut kërcënojnë me jetë Mavrajn me shokë Hamburgu është në një gjendje jashtëzakonisht të keqe. Si të mos mjaftonte humbja e thellë 6-0 që mori dje ndaj Bayernit
Shqiptarët ia nisin këngës e valles mes aeroportit të Hamburgut (VIDEO) Nuk ka rëndësi nëse është aeroport apo se je në një vend të huaj, shqiptar janë shqiptarë dhe traditat janë të shenjta.
Mavraj i lumtur me jetën në Gjermani dhe krenar që është pjesë e Hamburgut Nga Meka, ku ka zgjedhur të kalojë pushimet e fundvitit dhe që e cilëson të vetmin vend ku arrin të shkëputet disi nga f
Bayerni fiton me vështirësi në transfertën e Hamburgut, barazon me pikë Dortmundin Bayern Munich ka arritur të marrë një në transfertë ndaj Hamburgut në "Volksparkstadion" me rezultatin minimal 0-1.
Sulmuesi i Hamburgut ishte i njohur për policinë Njeriu që vrau një qytetar dhe lëndoi gjashtë të tjerë në një sulm me thikë në një qendër tregtare në Hamburg ishte i nj
Bizneset në Hamburg kërkojnë 20 milionë euro për dëmet nga protestat kundër G20-s Pronarët e dyqaneve në Hamburg kanë kërkuar 18 milionë euro (20,5 milionë dollarë) për dëmet e shkaktuara nga protestat
160 policë të plagosur nga trazirat e Hamburgut Vazhdojnë trazirat në Hamburg të Gjermanisë kundër Samitit G20. Siç njofton policia gjermane, veç dëmeve të shumta m
Mavraj shpërthen ndaj mediave: Gazetar leshi, s'jam atdhetar i rrjeteve sociale Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka reaguar për lajmin e shpërndarë së fundmi pas takimit të dy ditëve m
Bayerni tërmet 8 ballësh ndaj Hamburgut, Lewandowski turpëron Mavrajn (VIDEO) Fundjavë golash në Bundesligë. Pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Herthës së Berlinit Bayerni është shfryrë keq nda
Gazeta gjermane: Mavraj, shefi i mbrojtjes së Hamburgut Gazeta e njohur e qytetit të Hamburgut,”Elmshorner Nachrichten”, i ka kushtuar një artikull mbrojtësit të Kombëtares, Më
Mërgim Mavraj kapiten i Hamburgut? Mërgim Mavraj ka fituar besimin e skuadrës ësë re Hamburgut, edhe pse ka luajtur vetëm dy ndeshje zyrtare me këtë skuadë
Zyrtare/ Mavraj transferohet te Hamburgu Mërgim Mavraj zyrtarisht është futbollist më i ri i Hamburgut. Mbrojtësi shqiptar u largua nga Koln duke iu skuadrës së