999 rezultate për

hamburg

Njihuni me shqiptarin e parë që zgjidhet deputet pranë Parlamentit të Hamburgut Kandidati i Partisë Socialdemokrate (SPD) me origjinë nga Pozharani i Vitisë në Kosovë, bëhet deuteti i parë me origjinë
Pacolli: Para 46 vitesh në portin e Hamburgut punoja punë të rënda për t’i paguar studimet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, këtë vikend është duke e kaluar në Gjermani. Ai ka vizituar
Restoranti shërben hamburger me krimba: Janë më të shijshëm se mishi (FOTO LAJM) Nëse do të gjenit një insekt në hamburgerin tuaj, me siguri që do ta kthenit porosinë. Por, në një fermë në Britaninë e
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
Djali 2 vjeç refuzon të hajë hamburgerin, nëna e rreh dhe i merr jetën Një nënë u dënua me 20 vite burg, e shpallur fajtore për vdekjen e djalit të saj 2 vjeç. Vogëlushi Anthony Bunn u rrah e
Ishte fëmijë i turpshëm: Flet gruaja që ushqente Ronaldon me hamburger falas Është zbuluar punëtorja e McDonald, e cila i jepte hamburger falas, Cristiano Ronaldos, kur ai ishte fëmijë i varfër dhe
Ronaldo kujton kohën kur lypte hamburger në mesnatë: Nuk do i harroj kurrë ato dy vajza Cristiano Ronaldo ka rrëfyer thuajse të gjithë jetën e tij me gazetarin Piers Morgan. Ylli portugez ka zbuluar së në mos
Armë dhe drogë, dasmorët shqiptarë "trondisin" Hamburgun në Gjermani Policia gjermane në Hamburg ka ndaluar në rrugë një kolonë dasmorësh shqiptarë, ndërsa pas kontrolleve u gjetën bomba ty
I propozon të dashurës me unazën në hamburger, shpërthen rrjeti nga talljet Një vajzë që pritet të jetë nuse e ardhshme ka marrë shumë mesazhe talljeje në rrjet pasi publikoi propozimin që i dashu
10 fakte interesante rreth McDonald’s Sot është një ndër rrjetet e restoranteve më të famshme, me pika të ndryshme nëpër botë. McDonald’s, megjithëse sot i
Lajm i hidhur, miku i shqiptarëve nuk fiton sërish postin e eurodeputetit Pak orë pas mbylljes së votimeve për anëtarët e Parlamentit Evropian, duket se raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenste
Talenti i Hamburg vendos të kalojë te Bayern Munchen Talenti Hamburger SV, Jann – Fieter Arp ka bërë të ditur se është koha e duhur që të kalojë në ‘Allianz Arena’. Lojta
Shpenzuan 81 euro për 2 hamburger e 2 kapuçino, fatura shokon turistët 81 euro 2 hamburger e 2 kapuçino, fatura shokuese bëhet virale në rrjetet sociale. Kjo vizitë në Vatikan i ka kushtua
Zyrtare: Bayern Munich blen sulmuesin e talentuar nga Hamburg Bayerni ka blerë talentin e Hamburgut, Jann-Fiete Arp. Përmes një njoftimi në sajtin zyrtar, Bayern Munich ka konfirm
Mavraj kritikon ashpër trajnerin e Hamburgut: Njeri i tmerrshëm Mërgim Mavraj, ka kritikuar ashpër ish-trajnerin e tij tek Hamburgu, Christian Titz, ku e sulmon në një intervistë për “
Zyrtare: Mërgim Mavraj largohet nga Hamburgu (FOTO LAJM) Merr fund telenovela “Mavraj”. Mbrojtësi i Kombëtares ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit Hamburgut duke prishur
Firma e hamburgerit bëhet protagoniste e një tjetër skandali në Rusi Një tjetër skandal seksual prek Botërorin e Rusisë, dhe në veçanti tifozët vendase. Vetëm pak ditë më parë zyrtatë t
Hamburgu merr një vendim që ndikon edhe te shqiptarët Hamburgu do të hyjë në histori si vendi i parë që ndalon kalimin e kamionëve dhe makinave me naftë në disa nga rrugët e
Ndërprerja e energjisë elektrike bllokon aeroportin e Hamburgut Qindra pasagjerë dhe makina janë bllokuar sot në aeroportin më të madh të Gjermanisë veriore në Hamburg, për shkak të nd
Mavraj lë Hamburgun dhe ikën në Arabinë Saudite Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, pritet që karrierën të vazhdojë në elitën e futbollit të Arab