999 rezultate për

haliti

Zyrtari i PDK-së: Haradinaj duhet ta heqë që nesër taksën Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se nuk është në pozitë për t
Haliti bën pyetje: çfarë fituam nga taksa? Harron milionat që humb Serbia Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thën
Historia e dhimbshme, vajza refuzon të takojë nënën pas 10 vitesh Zonja Sano është nëna e cila ka 10 vite pa u takuar me vajzën e saj. Nënë Sano në moshën 14 vjeçare ishte njohur me b
Shefi i shefave kthehet në PDK, nis luftën me Halitin Në kohën kur kanë nisur zgjedhjet në PDK, luftë shumë e ashpër pritet në degën e PDK-së në Pejë. Gazeta Blic nga buri
Ish-agjenti tregon hasmërinë e Haradinajt me Musajt, lidhja me Xhavit Halitin sh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, për herë të parë ka zbuluar një detaj interesant.
Haliti ka hall pse qytetarët po marrin pensione Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti thotë se aktualisht Kosova e ka të vështirë të garantojë sigurinë pa NA
Kjo vajzë i thotë Xhavit Halitit "Lugat i PDK-së" Publicistja e njohur në Kosovë, Kimete Berisha, përmes një shkrimi ka hedhur kritika dhe akuza të rënda në drejtim të në
Haradinaj përplaset me Xhavit Halitin në kuvend, fjalët që përdorën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është përfshirë në një debat me nënkryetarin e kuvendit Xhavit Haliti përderisa
Edhe Haliti godet drejtësinë, thotë se nuk dinë ta zgjidhin çështjen e listave Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, nuk beson se drejtësia mund ta zgjidhë problemin e listave të veteranë
Haliti: Me komandantë gjysmakë humbet ushtria Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka zgj
Thaçi u arrestua nga Sali Berisha për vrasjen e gazetarit? Në disa dokumente sekrete të NATO-s, të cilat i kishte zbuluar gazeta britanike “The Guardian”, presidentin e Kosovës, H
Haliti kundër idesë së Thaçit: Shkëmbimi i territoreve, fatal! Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, në një prononcim për Blic ka folur për arritjen e marrëvesh
Haliti: Nuk ka bir nëne që t'ja bëjë qefin 120 deputetëve Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ka vazhduar të përplaset me deputetët e opozitës derisa po dr
Haliti i pakënaqur me punën e deputetëve Në këtë legjislaturë nuk kanë qenë të pakta rastet kur Kuvendi nuk ka mundur të miratojë vendime të rëndësishme për shka
Haliti përplaset me një tjetër deputet në Kuvend Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, dhe kryesuesi i seancës së sotme, Xhavit Haliti, janë përplasur verbalisht sot
Haliti merr nën kontroll kuvendin Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti ka marrë në kryesim edhe seancën e sotme, pasi kryeparlamentari Kadri Veseli është
Haliti dhe Gashi përfundojnë në polici “Beteja” mes Xhavit Halitit e Arben Gashit duket se nuk do të përfundojë me përplasjen verbale dhe fizike, që ndodhi jav
Prokuroria po heton përplasjen mes Xhavit Halitit e Arben Gashit në Kuvend Konflikti fizik mes deputetëve Xhavit Haliti dhe Arben Gashi, i cili erdhi pas konfliktit verbal, nuk ka kaluar pa vëmen
Arben Gashi në Pressing sqaron incidentin me Xhavit Halitin Sonte, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, po diskutohet për tensionet gjithnjë e në rritj
Deputeti i LDK-së: Tashmë jemi forcuar e nuk na kërcënon më Haliti Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, njëherit edhe kryetari i degës së LDK-së në Prizren, në një pron