999 rezultate për

haklaj

Aishe Haklaj bën deklaratën e fortë: Fatmiri u tradhtua nga bashkëshorti im, u ble me para nga armiqtë Sot e kësaj dite vrasja e Fatmir Haklajt dhe Sami Kërrnajës është ende e pazbardhur nga instancat ligjzbatuese. Haklajt,
Zylfije Haklaj nuk e mohon eliminimin e Rasim Lumneshit: Do ia them Berishës kur të përballemi Në Tropojë, qarkullonin fjalë për një zotim që vajza e dytë e familjes, Zylfija, kishte bërë mbi trupin e pajetë të vëll
Trondit Aishe Haklaj: Fatmiri u tradhëtua nga bashkëshorti im, u ble me para nga armiqtë Sot e kësaj dite vrasja e Fatmir Haklajt dhe Sami Kërrnajës është ende e pazbardhur nga instancat ligjzbatuese. Haklajt,
I akuzuar publikisht për eliminimin e Haklajve, pse hesht Sali Berisha? Ish-kryeministri, Sali Berisha është vënë publikisht nën akuzë si fajtor për vrasjen e Hakljave dhe për serialin e ekzek
Vrasja e Azem Hajdarit, Zylfie Haklaj tregon veprimin e qëllimshëm të Berishës Për herë të parë kundërshtohet versioni që vrasës i Azem Hajdarit është Jaho Mulosmani, i shpallur i tillë prej Sali Ber
Motra e Haklajve tregon çfarë di për vrasjen e Azem Hajdarit: Plumbat e kallashnikovit i morën jetën Aishe Haklaj është një prej motrave të familjes nga Tropoja, e cila ka qënë një nga më të njohurat e viteve ’97-2000.
HISTORIA/ Fatmir Haklaj nuk pranon të operohet, priste ardhjen në jetë të fëmijës që se pa kurrë Pas atentatit me mina, Fatmir Haklaj nuk pranon të operohet pasi priste ardhjen në jetë të fëmijës që se shikoi kurrë. S
Rrëfimi: Miku i Fatmir Haklajt, si u ekzekutua majori i UÇK-së Ilir Konushevci Djali i dytë i familjes, Halili ka qenë anëtar i Partisë së Punës dhe ishte infiltruar para vitit 1990 nga Sigurimi i Sh
Takimi me Azem Hajdarit, Zylfia: I tha babës se Shkëlqimin e vrau Sali Berisha Lufta që kishte nisur mes dy fiseve të njohura në Tropojë kishte ekspozuar në konflikt edhe deputetin demokrat Azem Hajd
"Je bandit i Haklajve", gjykata vendos për Berishën pas përplasjes me Artan Hoxhën Gjykata e Tiranës vendosi një muaj më parë që të pushonte çështjen në lidhje me padinë "për shpifje" të familjes Haklaj
Si ndodhi vrasja që i vuri flakën Tropojës, si u kthye në ekzekutor të tmerrshëm Fatmir Haklaj Në 22 qershor të vitit 1997, familja Haklaj pëson humbjen e parë. Në spitalin e Bajram Currit, Sokol Haklaj, djali i xha
Shkëlqim Haklaj vrau vëllezërit Demaj, motra e tij kërkon sërish ndjesë për ngjarjen e rëndë Zylfie Haklaj ka folur në Top Story që nga Suedia. Ajo i kushtoji vëmendje vrasjes së vëllezërve Demaj, më 7 gushtit 199
Si nisi saga e vrasjeve në Tropojë, Zylfije Haklaj rrëfen hasmërinë me Berishën Zylfije Haklaj në një rrëfim për emisionin Top Story nga Suedia, ku banon me statusin e azilantit politik, ka treguar hi
Zylfie Haklaj tregon kush tentoi t'i fusë në kurth vëllezërit e saj (VIDEO) Forcat speciale do të zhvillonin një sërë aksionesh për kapjen e vëllezërve Hamdi dhe Shkëlqim Haklaj por pa rezultat. N
Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm pas vrasjes në Tropojë Gazetari Artan hoxha ka dhënë disa detaje të reja në lidhje me vrasjen që ndodhi ditën e djeshme në Tropojë ku mbeti i v
Dyshohet se u përdor në vrasjen e kushëririt të Fatmir Haklajt, gjendet e djegur makina në Has Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Golaj të Hasit gjatë paradites së sotme. Nga të dhënat paraprake, polici
Motra e Haklajve sfidon publikisht Berishën: Kur dhe kur të duash (FOTO LAJM) Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë është treguar e gatshme që të përbal
"Fusha e male po rënkojnë", motra e Haklajve shpërthen ndaj Berishës Zylfie Haklaj motra e vëllezërve Haklaj të vrarë ndër vite në tranzicionin e Shqipërisë apo siç njihet ndryshe si 'shota
Rihapja e çështjes Hajdari, dy deklaratat e forta të Berishës ndaj Haklajve Rikthimi i Izet Haxhisë në Shqipëri dhe vendimi për rihapjen e çështjes Hajdari e ka tronditur klasën politike për shkak
Haklajt çojnë në gjyq Sali Berishën Motra e Haklajve, Zylfije Haklaj dërgon në gjyq ish-kryeministrin Sali Berisha. Ajo ka vendosur të padisë penalisht B