999 rezultate për

hajndell

Hajndëll "kërcënon" Gruevskin: Do të largohen investitorët e huaj I dërguari i posaçëm gjerman për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, sërish ishte në Shkup, duke realizuar kështu vizitën e ti
Hajndëll: Marrëveshje duhet të ketë përpara pushimeve verore I dërguari special i Gjermanisë për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, është shprehur se "marrëveshja për tejkalimin e krizës
Nga e hëna kthehet dialogu midis partive politike? Në fillim të javës së ardhëshme pritet që përfaqësuesit e katër partive më të mëdha, nënshkruese të Marrëveshjes së Përz
Thaçi pesimist: Nuk besoj që përpjekjet e Hajndëllit do të kenë sukses Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me të dërguarin special të Gjermanisë, Johanes Hajndë
Hajndëll ka një mesazh për liderët partiak I dërguari special nga Gjermania, diplomari Johanes Hajndell pas vizitës dy ditore në Maqedoni dhe takimet e tij me krer
Takim i Gruevskit me të dërguarin special Hajndëll Kryetari i VMRO­DPMNE-së Nikolla Gruevski ditën e djeshme u takua me të dërguarin special gjerman, Johanes Hajndëll, i c
Thaçi takon Johanes Hajndëll: U pajtuam se e vetmja alternativë është BE Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaci pas takimit në Ambasadën e Gjermanisë në Shkup, me të dërg
Ahmeti: Ja për çfarë biseduam me të dërguarin special Johanes Hajndëll Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të sotëm më të dërguarin special të Gjermanisë për zgjidhjen e krizës politike n
Zaev: Asgjë konkrete nuk biseduam me të dërguarin special Johanes Hajndëll Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit dyzet e pesë minutash me të dërguarin special nga Gjermania për zgjidhjen e kri
Hajndell: Reformat duhet të realizohen urgjent në Maqedoni I dërguari special për Maqedoninë, diplomati Johanes Hajndëll pasi arriti në Shkup, u dha porositë katër liderëve politi
LR-PDSH i dërgon letër përfaqësuesit gjerman Johanes Hajndëllit Lëvizja për Reforma në PDSH, me rastin e vizitës së përfaqësuesit gjerman për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni i
Përfaqësuesi gjerman Hajndëll sot në Maqedoni, a do të zgjidhet kriza politike? I dërguari special i Gjermanisë për Maqedoninë dhe ambasador në Vjenë, Johanes Hajndëll, sot dhe nesër do të jetë në Shk
Hajndëll nuk do të takohet me Ivanovin Përfaqësuesi special gjerman për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, nesër do të mbërrijë në Shkup. Kështu kanë konfirmuar nga
Hajndëll: Këto ditë mblidhet Parlamenti, Gruevski dhe Mijallkov mund të përfundojnë në burg Kriza e thellë politike në Maqedoni po shkon drejtë zgjidhjes. Kjo për shkak të presionit të fuqishëm të diplomatit gjer