999 rezultate për

hajdari

Rihapi gjyqin e Azem Hajdarit, reagon e dashura e Izet Haxhiajt Izet Haxhia ka vendosur që ta rihapë dosjen e Azem Hajdarit, për të cilën është dënuar me 25 vjet burg. Në një postim
Rrezikohet Berisha? Merret vendimi i madh për dosjen e Azem Hajdarit Gjykata e Tiranës ka marrë një vendim shumë të rëndësishme mbi atë që njihet dosja e shekullit, dosja e vrasjes së Azem
Vajza e Azem Hajdarit, kundër deputetëve të PD: Nxjerrja jashtë e Veliajt, shfaqje koti (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari ka dalë kundër veprimit të deputetëve demokratë sot në Kuv
Dekorimi i Mazrekut, reagon Rudina Hajdari Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli vetëm pak ditë më parë Gafurr Mazrekun, “Qytetar Nderi”. Kjo bëri që shumë nga figu
PAMJET/ Si nisi sherri dhe momenti i plagosjes së Azem Hajdarit nga Gafur Mazreku (VIDEO) Ish-deputeti socialist Gafur Mazreku u rikthye në qendër të vëmendjes pas vendimit të bashkisë së Hasit për t'a shpallur
Bashkia e Hasit shpall qytetar nderi njeriun që qëlloi me armë Azem Hajdarin Këshilli Bashkiak i Hasit ka shpallur qytetar nderi Gafurr Mazerkun i cili qëlloi me armë kundër deputetit demokrat Azem
Akuza e rëndë kundër Ramës: Dekoroi vrasësin e Azem Hajdarit! Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj Edi Ramës, pasi deklaron se ky i fundit ka dekoruar vrasësin
Skandali: Atentatori i Azem Hajdarit propozohet "Qytetar Nderi" i Hasit Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme një nismë të PS për të shpalur "qytetar nderi" Gafurr Mazreku, i njohur si
Sot jepet vendimi përfundimtar nëse do të rihapet dosja e Azem Hajdarit Gjykata Penale pritet që të vendosë sot nëse do të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, pas kërkesës së Izet Haxhis
Kushëriri mori azil në Francë, reagon djali i Azem Hajdarit (FOTO LAJM) I afërmi i Azem Hajdarit, të vrarë 20 vjet më parë në një atentat në Tiranë, mori azil politik sëfundmi në Francë me arg
Lëviz me makinat më të shtrenjta, jeta luksoze e djalit të deputetit të ndjerë Hajdari Djali i deputetit të ndjerë Azem Hajdarit, Azem Hajdari Junior është vetëm 19-vjeç por ka arritur që tani që të depërto
Ekstradimi i Izet Haxhisë, vajza e Azem Hajdarit reagon kështu Mund të pritej që ajo të shprehtë të gjithë mllefin ndaj të dënuarit për vrasjen e babait të saj, Izet Haxhisë, por Rudi
E dashura e Izet Haxhisë: Familjarët e Hajdarit nuk duan të zbardhet e vërteta E dashura e Izet Haxhisë, ka publikuar një status në profilin e Izetit ku ka treguar se ka marrë disa kërcënime që të mo
A rrezikohet Berisha? Izet Haxhia bën hapin e parë për dosjen Hajdari Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili është ekstraduar së fundmi nga Turqia, ka bërë lëvizjen e parë për rih
Haxhia kërkon rihapjen e çështjes Hajdari, rrezikohet Berisha Po ndodh ajo që ishte paralajmëruar. Izet Haxhia ka kërkuar sot në gjykatë përmes avokatit të tij që të rigjykohet v
Avokati i Haxhisë bën deklaratën e fortë: Do të rihapim vrasjen e Azem Hajdarit Izet Haxhia erdhi dje në Shqipëri pas dy dekadash në arrati duke turbulluar sërish ujërat e politikës që kryeqytetit.
Do rihapet çështja Hajdari? Avokati i Haxhiajt bën paralajmërimin e fortë Avokati i Izet Haxhisë, Fran Dashi ka folur për News24 dhe ka sqaruar ekstradimin e ish truprojës së Sali Berishës i aku
Izet Haxhia vjen sonte në Shqipëri Izet Haxhia do të ekstradohet sot nga Turqia. Ekstradimi do të ndodhë mbrëmjen e sotme në orën 20:00 në aeroportin e Rin
Izet Haxhija bëhet gati për rihapjen e vrasjes së Hajdarit, a do të preket Berisha? Izet Haxhija u dorëzua në policinë turke disa ditë më parë pas vendimt të Gjykatës së Lartë të Turqisë për ekstradimin e
"Rroftë Enver Hoxha!" Vandalizohet memoriali i Azem Hajdarit Vandalizohet memoriali në kujtim të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Partia Demokratike denoncon se memoriali ës