999 rezultate për

hages

Prokuroria e Hagës tregon muajin kur do nisi gjyqi ndaj ish-eprorëve të UÇK-së Përmes parashtresës drejtuar gjyqtarit të procedurës paraprake lidhur me konferencën e tretë mbi ecurinë e çështjes gjyq
Gjykata Speciale refuzon kërkesat për lirim për Thaçin, Krasniqin e Selimin Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesat e avokatëve për lirimin e Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit.
Stërviti ushtarët e UÇK-s, Gjykata e Hagës thërret komandantin shqiptar Hetuesit special të Hagës shtrinë hetimet edhe në Shqipëri duke marrë në pyetje ish-ushtarakë shqiptarë që iu bashkuan U
Kryeprokurori i Hagës parashikon dënim të përjetshëm për Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, N
Kurti thirrje Qeverisë të mbrojë të akuzuarit e Hagës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të dielën, tha se Qeveria e Kosovës duhet të
Caktohet data kur do të mbahet seanca e dytë e Thaçit në Hagë Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin Hashim Thaçi është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00. N
Hashim Thaçi del për herë të parë para Gjykatës së Hagës Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara t
Gjykata e Hagës lexon 10 akuzat për Jakup Krasniqin, ish-kryeparlamentari: Na quani ndërmarrje kriminale! Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka dalë sot para gjykatës së Hagës. Krasniqit i janë lexuar akuzat, për t
Thaçi e Veseli në paraburgimin e Hagës, makinat e Eulex brenda selisë qendrore të PDK Dy makina të Misionit të BE për sundim të ligjit në Kosovë, EULEX janë në hapësirat e selisë qendrore të Partisë Demokra
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa niset drejt Hagës Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drej
Prokuroria e Hagës po e heton rastin e dosjeve që u çuan te OVL-UCK, mund të ketë arrestime Çështja e dosjes që u dërguan në zyrat e Organizatës së Veteranëve, nuk do të hetohet nga Prokuroria Speciale në Prishti
Thaçi del nga Gjykata e Hagës pas 6 orësh, intervistimi pritet të vijojë sërish nesër Intervistimi i Thaçit sot ka zgjatur rreth 6 orë, ndërsa pas largimit nga objekti i Gjykatës Speciale, presidenti nuk ës
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Arrestohet personi i parë pas akuzave të Gjykatës Speciale të Hagës? Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Zogiani që nga ora 7:30 e mëngjesit është marrë në pyetje nga Misio
Akuzat e Hagës, Hashim Thaçi reagon me një foto (FOTO LAJM) Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar dje aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Vese
Prokuroria e Hagës ngre aktakuza ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit për krime lufte Më 24 prill 2020, Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) u paraqiti Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) një akta
Fluturimi në Hagë, ç’ndodhi me avionin e Haradinajt Ramush Haradinaj ka udhëtuar dje drejt Hagës, ku do të paraqitet në Gjykatën Speciale. Siç raportojnë mediat e Kosovë
Zbulohet orari kur Haradinaj do të niset drejt Hagës Haradinaj, ishte paraparë që të udhëtojë në ora 12:30, mirëpo fluturimi i tij u shty për disa orë. Kjo është bërë e d
Ramush Haradinaj nuk niset drejt Hagës, shtyhet fluturimi Fluturimi i Ramush Haradinaj drejt Holandës është shtyrë. Mësohet se shkak janë bërë vonesat në linja ajrore e fluturimi