999 rezultate për

hage

Ky është 16-vjeçari nga Tetova që u vra në Danimarkë Një 16 vjeçar u gjet i vdekur në lagjen Ragnhildgade në Kopenhagen mbrëmjen e së hënës. Policia Daneze thotë se ka ma
Karazhiq kërkon të hyjë "onlinë" që nga burgu Ish-presidenti serb i Bosnjës Radovan Karaxhiq i kërkoi gjyqtarëve në Gjykatën e Hagës t’i sigurojë atij një laptop, duk
Sheshel vishet si gjykatës i Hagës Politikani nacionalist serb, Vojsilav Sheshel, është tallur me Tribunalin e Hagës duke pozuar si gjykatës në një emision
Johan Tarçullovski kandidat i VMRO-DPMNE-së për komunën e Kisela Voda Johan Tarçullovski, i akuzuari i Tribunalit të Hagës që vuajti 8 vite burg për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëv
Një lëndë e re me emrin"Beyonce" i shtohet programit mësimor Studentët në Universitetin e Kopenhagës do të kenë mundësi që ta mësojnë lëndën “Beyonce”. Lënda do të ligjërohet në
Zjarr në burgun e sigurisë së lartë në Hagë, vdes një i burgosur Një person ka vdekur në një zjarr që ka shpërthyer në një qeli të një burgu të sigurisë së lartë në rrethinën Schevening
Gjykatësi i Hagës dënohet në Turqi me 7,5 vite burg Një gjykatës nga Turqia në Mekanizmin për gjyqe penale ndërkombëtare të OKB-së, Ajdin Sefa Akaj, është dënuar me shtatë
Berisha: Koncerti i sheshit kushtoi 2 milionë euro, Prokuroria të nisë hetimet Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka kërkuar nga Prokuroria e Përgjiths
Millosheviçi është ofenduar në Hagë nga një serb Ish presidenti serb Sllobodan Millosheviç, i cili gjykohej për krime lufte dhe gjenocid në Kosovë dhe Bosnje, në Tribuna
Rrëfehet vajza e Millosheviçit: Si e helmuan tim atë në Hagë, kamerat u fikën Vajza e ish presidentit të Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviçit, ose të njohur ndryshe si "kasapi" i Ballkanit, ka rrëf
Ramush Haradinaj do ekstradohet në Hagë? Udhëheqësi i iniciativës qytetare serbe SDP, Oliver Ivanoviç, i cili prej tre vitesh ndodhet në paraburgim për shkak të
Rrëfimi befasues i kolonelit serb në burgun e Hagës me Haradinajn Veselin Sljivancanin, serb nga Mali i Zi, ka shërbyer si oficer në Armatën Jugosllave, por është dënuar nga Tribunali i
“Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt” Avokati serb, Toma Fila për agjencinë Tanjug, ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e
Shqiptari i kërkuar nga Interpoli shfaqet në Hagë Nga sulmi që ndodhi në Berlin, Holanda ka rritur masat e sigurisë për të parandaluar ndonjë goditje të mundshme brenda t
Zgjedhet deputet në Maqedoni një i dënuar në Hagë për krime kundër shqiptarëve Në zgjedhjet e fundit parlamentare, nga radhët e partisë së Gruevskit doli deputet edhe një i dënuar për krime lufte kun
Radovan Karaxhiç apelon dënimin me 40 vite burg për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit Ish-lideri i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç ka apeluar vendimin e Gjykatës së Hagës që e dënon me 40 vjet heqje li
Historike/ Në Kopenhagën ka më shumë biçikleta se automjete Kryeqyteti danez është tashmë më shumë se asnjëherë “meka” botërore e dy-rotakëve. Ka 13.000 më shumë në krahasim me mak
Amerikanët kërkojnë të largohen, ja çfarë i ndodhi kuzhunierit shqiptar (FOTO LAJM) Mesa duket, jo vetëm yjet e show bizzit botëror, por edhe një shqiptar, që me shumë mundësi nuk është i vetmi, kanë ndje
Gjenerali jugosllav gjykohet si spiun i SHBA-ve Ish-gjenerali i Ushtrisë Jugosllave Momcilo Perisiç, akuzohet nën dyshimet për spiunazh, pasi dyshohet se i ka kaluar do
Çamëria shpallet e pavarur në Hagë, përkrahet në Kosovë Çamëria është shpallur e pavarur nga Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas në Hagë të Holandës. Këtë ve