999 rezultate për

hagĂ

Protestuesit do hyjnĂ« nĂ« Kryeministri? ÇfarĂ« paralajmĂ«ron analisti Analisti Ilir Babaramo, i ftuar nĂ« emisionin “TĂ« Paekspozuarit”, ka zbuluar se nĂ« kryeministri, aktualisht gjendet njĂ« k
Pas kĂ«thimit nga Haga, Lushtaku u rikthehet purove dhe odave Ish-komandanti i UÇK-sĂ«, pĂ«r ZonĂ«n Operative tĂ« DrenicĂ«s, Sami Lushtaku, mbrĂ«mĂ« bashku me Rifat Jasharin, kanĂ« qĂ«ndruar
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë Një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur ishullin Guam të Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur U.S. Geological Survey.
Arianit Koci akreditohet nga Haga si avokat për Gjykatën Speciale Avokati Arianit Koci është akredituar nga Gjykata Speciale për të mbrojtur të akuzuarit që do të ndiqen nga kjo gjykatë.
Haga: Avokatët e të akuzuarve ftohen për akreditim në Speciale Gjykata Speciale ka hapur thirrjen për paraqitje të avokatëve mbrojtës të të akuzuarve, të dyshuarve dhe viktimave. R
Pas një muaji Haga jep vendimin për gjeneralin serb Tribunali i Hagës pritet që më 22 nentor ta shpallë vendimin për Ratko Mlladiçin, gjeneralin e ushtrisë serbe. Gjyqi
Gjykatësi i Hagës dënohet në Turqi me 7,5 vite burg Një gjykatës nga Turqia në Mekanizmin për gjyqe penale ndërkombëtare të OKB-së, Ajdin Sefa Akaj, është dënuar me shtatë
Haga jep pafajësi për Millosheviç-in Slobodan Millosheviç, ish-presidenti tashmë i vdekur i Serbisë, nuk ishte përgjegjës për krimet që u kryen gjatë viteve
Mediat e Beogradit: Haga po i mbyt serbët Numri i serbëve që vdiqën në Tribunalin e Hagës po bëhet më i madh, dhe i fundit në serinë e fundit është gjenerali i Ar
Haga liron kriminelin serb, vuan nga kanceri Gjykata e Hagës do ta lerë të lirë gjeneralin serb, Vladimir Lazarevic, bën të ditur gazeta "Veçernje Novosti". Ish gje
Kryeministri kroat nuk shkon në Beograd për shkak të Sheshelit Kryeministri i Kroacisë, Zoran Milanoviç e ka anuluar vizitën e tij në vendin fiqnj, që dikur ka qenë armiku më i madh i
Haga mbron lirimin e Sheshelit Presidenti i gjykatës së mbështetur nga OKB, Theodor Meron, mbrojti lirimin e përkohshëm të të akuzuarit për krime lufte
Pas Sheshelit, Haga mund ta lirojë edhe kriminelin Llazareviç (FOTO LAJM) Pas Sheshelit, Haga mund të lirojë nga burgu, për arsye shëndetësore edhe gjeneralin Vladimir Llazareviq, komandant usht
Shesheli: Nikoliçi dhe Vuçiçi janë tradhëtarë të Serbisë Ish-kryeministri i Serbisë, kryetar i Partisë Radikale Serbe, që ndodhet prej 12 vitesh në Hagë ku gjykohet për krime lu
Shesheli trondit Serbinë: Do ta rrëzoj Tribunalin e Hagës, Vuçiçin dhe Nikoliçin (FOTO LAJM) Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel ka mbajtur një fjalim përpara radikalëve serbë në Beograd, pas lirimit
Shesheli mund të lirohet nga Haga? Gjykata Ndërkombëtare Penale për ish-Jugosllavinë ka thënë të mërkurën se mund ta lirojë politikanin nacionalist serb, V
Sot Haga jep vendimin final për Radovan Karaxhiçin Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve të Luftës në Hagë sot do të jape vendimin e saj final lidhur me akuzat që janë ngritur k
Vojislav Seselj lirohet nga Haga?! Ish-kryeministri serb dhe lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sesejl mund të kthehet në Serbi më 28 qershor. Zë
Teoria e Nikoliç: Shqiptarët u liruan nga Haga për ti paraqitur serbët si të këqinj Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç ka dhënë një intervistë për "Die Presse". Ai ka përsëritur edhe njëherë qëndr
Haradinaj prezantoi planin qeverisës por flet edhe për fenë Islame Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinja sot në Sallën e Kuqe në Prishtinë, ka prezantuar planin e t