999 rezultate për

habilajve

Miku i bandës së Habilajve? Berisha zbulon kush nga 4 kandidatët merr drejtimin e BKH Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se është paracaktuar emri i personit që do të drejtojë Byronë Kombëtare të Hetimit
Dënohet me 10 vite burg anëtari i bandës së Habilajve Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite në total Armando Koçerrin, pjesë e grupit Habilaj. Koçerri u arrestua si pjesë
PËRGJIMET/ "Më tha Drini i madh...", "kunati i Shokut Xhemal": Bisedat e papublikuara mes Habilajve dhe babait të Tahirit Në fashikujt e vendimit për Saimir Tahirin, të cilin gjykata e Krimeve të Rënda e ka arsyetuar mjaft gjatë, rezultojnë e
Brenda bandës së Habilajve: Shkëlqimi dhe rënia e kushërinjve të Tahirit Më 25 tetor 2013, ora 10 e darkës, katër shqiptarë po udhëtonin me dy makina në Itali shumë të mërzitur. Ata e konsidero
Dënimi i grupit të Habilajve, mediat italiane e bëjnë jehonë “Gjyqi i shkallës së parë në Gjykatën e Katanias ka përfunduar për bandën që ishte e kryesuar nga kushëriri i ish minist
Shtyhet sërish vendimi ndaj Habilajve Gjyqi që po zjvillohet në ngarkim të Habiljave në Catania është shtyrë sërish. Është ky lajmi më i fundit që vjen nga It
Ekstradohet nga Italia anëtari i Habilajve (FOTO LAJM) Ështe ekstraduar nga Italia pjesëtari i grupit të Habilajve, Reshat Radhima. Çështja e tij do të kaloj në rishqyrtim
Përfundon seanca ndaj bandës së Habilajve, Tahirit i përmendet vetëm emri Seanca e radhës kundër bandës së Habilajve është zhvilluar sot paradite me dyer të mbyllura në Gjykatën e Katanias. A
Në këtë datë Moisi Habilaj del para gjykatës, akuzat ndaj tij Të martën e ardhshme më datë 12 mars, në Katania të Italisë, do të zhvillohet seanca e rradhës ndaj të arrestuarve të ba
"Sokol Bpde jam...", biseda e përgjuar mes shefit të policisë dhe grupit të Habilajve Mes tyre është edhe biseda e Florian Habilajt me ish-shefin e Policisë Kufitare në Dhërmi, Sokol Bode, i cili e telefono
"Moisi Habilaj mbrohej nga një njeri me pushtet", rrefehet blerësi italian i drogës Dosaj e Habilajve është rikthyer edhe një herë në vëmendjen e shtypit italian, pasi detaje të reja kanë dalë në skenë.
"Shala e kalit të Saimir Tahirit kushton 7500 euro" Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet më në fund të vendosë mbi fatin e procedimit penal të nisur ndaj ish ministrit të B
Sekuestrohet karburanti i Habilajve në Vlorë Krimi ekonomik në Vlorë ka sekuestruar karburanti “H Oil”, në pronësi të familjes Habilaj, ku pjesëtarë të saj janë arre
Flet gazetari italian: Çfarë ndodhi sot në seancën gjyqësore të bandës së Habilajve Gazetari Dario De Luca i MeridioNews, në një lidhje telefonike për Fax News foli mbi seancën gjyqësore të zhvilluar ditë
Vila, apartamente e makina të blinduara: Pasuritë e sekuestruara të Habilajve Habilaj janë një nmdër bandat më të rrezikshme në Shqipëri. Pavarësisht se disa prej tyre janë në burg, çështja e ty
Vlerë miliona euro, sekuestrohen pasuritë e bandës së Habilajve Cështja Habilaj prej kohësh ka qenë kryetemë në drejtësinë dhe në mediat shqiptare. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Merret vendim i ri për të kërkuarit e Habilajve Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zgjatur afatet e hetimit me 3 muaj për ish-zyrtarët e Policisë së Vlorës, të cilët janë
A po flet ekonomisti i Habilajve? Rrezikohet Saimir Tahiri Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “financieri” i grupit Ha
Lirohet nga burgu financieri i Habilajve Ditën e sotme është liruar nga burgu Nezar Seiti. Seiti gjendej në burg në Itali dhe është liruar nga drejtësia e kët