999 rezultate për

gylen

Melania Trump vizitë në shkollën e Gylenit, mbetet e kënaqur nga edukimi dhe stafi Melania Trump postoi në rrjetin social Twitter vizitën që bëri në shkollën Dove në Oklahoma. Gruaja e presidentit ame
Erdogan-Gylen, si nisi çarja dhe si pritet përfundimi Nga Arbana Xharra dhe Alon Ben Meir* Deri pesë vjet më parë, Fethullah Gylen dhe Presidenti i Turqisë Erdogan ishin
Ministri turk kërkon largimin e gylenistëve, Bushati i kujton se këtu funksionojnë gjykatat Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai ka mbajtur dhe një konfer
Gruaja e gylenistit të dëbuar nga Kosova: Mediat e Erdoganit gënjyen Osman Karakaya është arrestuar në Kosovë ditë më parë, bashkë me pesë shtetas të tjerë turq, për t'u dëbuar më pas në Tu
Vdisni ju gylenistë! Zbulohet fakti tronditës nga masakra e djeshme në Turqi Personi që vrau katër akademikë turq në Eskisehir të enjten i shihte ata si mbështes të klerikut Fetullah Gylen, thotë a
Haradinaj: Dëbimi i gylenistëve, aksident i Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se arrestimi i gjashtë shtetasve turq në Kosovë, ka qenë “aksident i
Molliqaj ka vërejtje për mësuesit që veprojnë në Kosovë Deputeti i Grupit të Pavarur, Dardan Molliqaj, në seancën e thirrur për të diskutuar deportimin e gjashtë mësuesëve, tho
Gylen reagon pas rrëmbimit të mësuesve në Kosovë Kleriku Fetullah Gulen ka komentuar për herë të parë arrestimet dhe rrëmbimet e mësuesve të kolegjeve të frymëzuara prej
Kryesia e Kuvendit mblidhet nëser për kërkesën e dëbimit të mësuesëve Kryesia e Kuvendit njofton se nesër mban në orën 10:00 mbledhjen, ku pritet të caktohet mbajtja e seancës për deportimin
Zyrtarja e BE-së bën thirrje për bllokim të Kosovës në BE pas arrestimit të gylenistëve Arrestimi i gjashtë shtetasve turq që jetonin në Kosovë dhe ekstradimi i tyre në Turqi ku akuzohen nga pushtetit i presi
Çfarë i tha Pacolli kryeministrit të Turqisë, kur i kërkuan t’i arrestojë gylenistët? Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës ka treguar se shteti turk u kishte kërkuar mbyll
A u pagua Thaçi nga Erdogan për operacionin e deportimt të mësuesëve? Kapja dhe deportimi i 6 gylenistëve që ndodhi të enjten e kaluar e kapi në flagrancë Presidentin Hashim Thaçi, i cili kë
Kush janë gylenistët dhe çfarë bën Lëvizja Gylen Rrëmbimi i mësuesve turq në Kosovë, pjesë e rrjetit të shkollave të frymëzuara nga kleriku Fethullah Gylen ka shkaktuar
Skandaloze: Ambasadorja e Turqisë e përfshirë në rrvmbimin e mësuesve turq, kjo është fotoja Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, kishte rolin kryesor në kidnapimin e gjashtë gylenistëve dhe dëbimin e
Stafi i “Mehmet Akif”: Shtetet perëndimore kanë marrë nën mbrojtje “gylenistët” “Gylistan” Edecation Center, përmes një njoftimi për media bën me dije se është e tronditur nga ngjarjet e fundit pas ar
Përfundon takimi, nuk thuhet shumë për detajet Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka quajtur defekt brenda institucioneve arrestimin dhe deportimin në Tur
KMDLNJ: Mos u bëni pjesë e luftës së Erdoganit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me arrestimin e pesë shtetasve turq sot
KMDLNJ: Kosova të mos ia ekstradojë kundërshtarët politikë Erdoganit Kërkesa për ekstradimin e shtetasit turk, Ugur Toksoy, i cili dyshohet se ka lidhje me lëvizjen opozitare turke të udhëh
Zyrtarët turq shajnë shkollat e Gylenit, acarohet Nikolla: Deklarata palidhje! (VIDEO) Zyrtarë të ambasadës turke dhe agjencisë TIKA kanë shfrytëzuar një aktivitet me studentët e Universitetit të Tiranës për
Zyrtari i lartë amerikan: Nuk ka prova që implikojnë Gylen me grushtin e shtetit në Turqi Devin Nunes, Kryetari i Komitetit të Inteligjencës i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në in