999 rezultate për

guvernatorit

E RËNDË/ Aksidentohet autobuzi, 6 të vdekur dhe 15 të plagosur Një furgon është përplasur me një autobus në Manisa të Turqisë, duke shkaktuar të paktën 6 të vdekur dhe të paktën 15 të
Zaev dhe Ivanov insistojnë në emërimin e guvernatorit të Bankës Popullore Kryeministri Zaev ka deklaruar në mungesa e një guvernatori për Bankën Popullore do të shkaktonte implikime negative në
Ky është kandidati shqiptar për guvernator, Ivanov kundër Ka filluar beteja për emrin e ri të guvernatorit të Bankës Popullore të Maqedonisë. Me kandidat potencial ka dalë edh
Zaev dhe Ahmeti në luftë për një post të rëndësishëm LSDM dhe BDI janë duke zhvilluar “luftë” të heshtur për postin e Guvernatorit të Bankës Popullore të Maqedonisë, kurse f
Besimtarët po luteshin, xhamia sulmohet me bombë ,30 të vdekur Një shpërthim në një xhami në qytetin afgan të Heratit ka vrarë rreth 30 persona dhe plagosi dhjetëra të tjerë. Shpër
Turqi/ Shpërthen makina-bombë para zyrës së guvernatorit, 2 të vdekur e 16 të plagosur (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm i një makine-bombë ka ndodhur jashtë zyrës së guvernatorit në qytetin turk Adana. Si pasojë
Dështon seanca e pretencës për Fullanin Për shkak të mungesës së prokurorit të çështjes, ka deshtuar seanca e pretencës për Fullanin. Ditën e sotme ka dështuar
Një kafe në Bllok mes vëllait të Ramës e Guvernatorit Sejko (FOTO LAJM) Mbrëmja e djeshme ka mbledhur së bashku në një takim vëllanë e kryeministrit Rama me Guvernatorin Sejko. Takimi mes palë
Zbardhet vendimi i gjykatës për Fullanin: I respektuar në komunitet! Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për lirimin e ish guvernatorit Ardian Fullani, ku ajo që të bie në sy është se nënv
Shteti i Oklahomës aprovon ekzekutimet me azot Pas problemeve të mëdha të furnizimit me drogat e përdorura në injeksionet vdekjeprurëse, për shkak të mungesës së tyre
Meta: Ende herët për një qëndrim të qartë për Guvernatorin Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjatë një interviste të dhënë për "Vizion Plus" është ndalur në aktualitetin politik duke
Guvernatori i ri, Rama takon Nishanin Kryeministri Rama ka mbajtur një tjetër takim me presidentin Bujar Nishani, në lidhje me zgjedhjen e anëtarëve të Këshil
Tre kushtet e LSI për emrin e ri të Guvernatorit të BSH-së Teksa negociatat Presidencë-Kryeministri deri më tani nuk kanë arritur ende një pikëtakimi për emrin e guvernatorit të r
Presidenca hap garën për guvernatorin e ri të BSH-së Pas vendimit të djeshëm të shkarkimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë nga ana e Kuvendit të Shqipërisë, duke u b
Këshilli i BSH i kërkon Kuvendit caktimin e guvernatorit të ri Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë i ka kërkuar sot Kuvendit që të zgjedhë sa më parë guvernatorin dhe inspektori
Situata në Bankën e Shqipërisë, Rama takon Nishanin Kryeministri Edi Rama ka takuar Presidentin e Republikës Bujar Nishani dhe ka ndarë me kreun e Shtetit pikëpamjet për si
Këshilli Mbikëqyrës shkarkon Fullanin Pas nje mbledhjeje te jashtezakonshme te thirrur nga zv/guvernatorja Elisabeta Gjoni, Keshilli Mbiqyres ka vendosur te l
Gjoni thërret mbledhje urgjente të Këshillit Mbikqyrës të BSH UPDATE - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka nisur sot rreth orës 19:00 një mbledhje urgjente pas arrestimit t
Shoqëria civile vijon mbledhjen e firmave për shkarkimin e Fullanit Shoqeria civile nuk heq dore nga kërkesa për shkarkimin e Guvernatorit Ardian Fullani edhe pse tashmë ai është arrestuar
Kush do ta drejtojë Bankën e Shqipërisë? Pas arrestimit të guvernatorit Ardian Fullani, tashmë ekziston një boshllukën në drejtimin e Bankës së Shqipërisë. Në