999 rezultate për

guvernatori

Bëri bujë me dobësimin drastik, Erik Fullani sërish në qendër të komenteve (FOTO LAJM) Erik Fullani ishte për një kohë një nga personazhet më të përfolura në rrjetet sociale, jo vetëm si djali i Ardian Fulla
Rezultati në vetëm 1 minut! Guvernatori Italian zbulon testin "bëje vetë" të COVID-19 Guvernatori i rajonit të Venetos në Itali, Luca Zaia, ka provuar direkt para gazetarëve testin e ri diagnostikues “bëje
Trump apo Biden? Guvernatori i Pensilvanisë: Merrni frymë thellë…sot nuk ka fitues Pritet që të ndodhë ajo që ishte paralajmëruar, sot nuk do të kemi rezultat në Pensilvani. Guvernatori i Pensilvanisë
Qyteti që mbeti pa mbrojtjen e policëve Qyteti i Bostonit në Massachusetts më 9 shtator të vitit 1919, mbeti qëllimisht pa mbrojtjen e policisë, pasi kjo e fund
"Si të ishte Hiroshima", guvernatori i Bejrut shpërthen në lot (VIDEO) Kryeqyteti i Libanit, Bejrut, është goditur nga shpërthime të njëpasnjëshme e teet të të fuqishme, teksa dyshohet se kan
Guvernatori i Toskanës thirrje qeverisë shqiptare: Do bllokojmë fluturimet! Guvernatori i rajonit të Toskanës në Itali, Enrico Rossi, ka shprehur shqetësimin për numrin në rritje të të infektuarve
SHBA e shqetësuar, më shumë se 75 mijë persona të infektuar në një ditë SHBA shënoi një rekord shqetësues ditor të enjten prej më shumë se 75 mijë personash të infektuar me koronavirus, sipas
Guvernatori i BSH paralajmëron: Pritet rritje e numrit të papunësisë dhe kredive me probleme Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko shprehet se pandemia e COVID-19 ka goditur fort ekonominë shqiptare. G
34 mijë raste të reja në 24 orë, SHBA në "luftë" me COVID-19 Shtetet e Bashkuara, më 24 qershor u shënuan 34,700 raste të reja. Kjo është shifra më e lartë që nga muaji prill. SH
"Njëzet e një ditë ferr", amerikanët nisin plazhin pas karantinës Shumë amerikanë u janë rikthyer plazheve në Florida dhe Kaliforni, edhe pse numri i të konfirmuarve me koronavirus në ve
Guvernatori i New York sfidon hapur Trump: Nuk do bëj atë që më thotë Presidenti Donald Trump po ndeshet me kundërpërgjigje pas komenteve se “autoriteti përfundimtar” është në dorë të tij dh
Përkeqësohet situata edhe në SHBA, guvernatori: Numri i vërtetë mund të jetë 10 herë më i lartë se kaq Në Shtetet e Bashkuara, më shumë se 13.600 njerëz kanë testuar pozitivë për koronavirusin nga mëse 7.000 një ditë më par
1300 raste të reja vetëm sot, guvernatori i Italisë bën thirrjen e fortë: Mbyllni gjithçka! Prej ditës së djeshme Italia është izoluar si pasojë e koronavirusit. Guvernatori i Lombardisë, Attilio Fontana, i ka dë
Shifra alarmante nga Italia: Vetëm sot kanë rezultuar të infektuar me koronavirus 1500 persona Italia është një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi në Europë. Vetëm ditën e sotme janë shënuar 1500 persona
Orteku në Norvegji, ndërrojnë jetë dy gjerman Dy shtetas gjermanë kanë gjetur vdekjen në një ortek afër akullnajës në arkipelagun Arktik Svalbard të Norvegjisë, i cil
E RËNDË/ Aksidentohet autobuzi, 6 të vdekur dhe 15 të plagosur Një furgon është përplasur me një autobus në Manisa të Turqisë, duke shkaktuar të paktën 6 të vdekur dhe të paktën 15 të
Aksident i frikshëm në Turqi, shumë të vdekur dhe të plagosur Guvernatori Vasip Sahin u tha reporterëve përmes një fjalimi të transmetuar edhe në televizion se, “46 persona mbetën të
Gedafi ka lënë pas një thesar marramendës, ku gjendet tani Ndërsa Libia vuan nga problemet ekonomike, një “magazinë” e vërtetë me monedha ari ndodhet në qytetin Bedya. Mendohet
Guvernatori Sejko: Do blejmë valutë për të shmangur rënien e euros Në një deklaratë për mediat, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko bëri të ditur se BSH do të ndërhyjë në treg,
Maqedonia zgjedh guvernatorin Parlamenti i Republikës së Maqedonisë në seancën e 46 e emëroi dr. Anita Angelovska Bezhoska për guvernator i Bankës Pop