999 rezultate për

guterres

OKB: Koronavirusi po përdoret për masa shtypëse në disa shtete Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, hodhi dyshimin shqetësues të enjten se koronavirusi është duke u dh
COVID-19 izoloi botën në banesa, gratë e vajzat më të rrezikuara në këto kohë Me marrjen e masave dhe izolimit në banesa, pritej të shtohej "dhuna në familje". Një alarm të tillë e ka dhënë sot,
Edhe OKB jep një porosi pas votimit në referendum Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, njoftoi sot se ka mbajtur shënim rezultatet e referendumit konsultu
OKB publikon raportin e radhës për Kosovën Ndërtimi i rrugës pranë Manastirit të Deçanit dhe mungesa e rezultateve në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit janë s
OKB kërkon çarmatosjen e Hezbollahut Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje Hezbollahut - aleat i afërt i Iranit -
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë të hënën raportin e ri tremujor të sekretarit të përgjithshë
Shefi i OKB-së: Lufta e Ftohtë është kthyer Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se Lufta e Ftohtë "është kthyer me hak". Duke
OKB, thirrje për shmangie të katastrofës me Korenë e Veriut Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i tha të premten Këshillit të Sigurimit se me Korenë
Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Në Nju Jork, kryeministri Edi Rama u takua me sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres. Situata politike
Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Guterres Ditën e sotme kryemistri Edi Rama ka zhvilluar një takim me shefin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterr
Guterres: Maqedonia ka mbështetje të madhe nga OKB-ja Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, António Guterres, ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për faktin që sipas tij, që Maqed
Kërcënimi bërthamor, në nivelin më të lartë që prej Luftës së Ftohtë Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka paralajmëruar liderët botërorë se sot kërcën
Zaev drejt Nju Jork, takime me Guterres dhe Trump Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev do të marrë pjesë në delegacionin e 72-të të Organizatës së Kombeve të Bashkuara,
Zaev për vizitë në SHBA, takime me Trump dhe Guterres Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me delegacionin e Maqedonisë do udhëtojë drejt Kuvendit të Përgjithshëm
Guterres: Koreja Veriore po minon sigurinë rajonale! Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, kritikoi fuqishëm Korenë e Veriut për lëshimin e një
OKB: Palestina të bëhet shtet, s'ka zgjidhje tjetër Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres mbrojti sot tezën e një zgjidhjeje ”dy shtete” në konfliktin izraeli
Kreu i OKB-së: Vendet afrikane, mikpritëset më të denja të refugjatëve Vendet afrikane janë më mikpritëset dhe më bujaret e botës së refugjatëve, ndërkohë që Perëndimi dhe vendet e tjera kanë
Guterres: Kam ambicie, por mos prisni të bëj mrekullia në OKB Sekretari i ri i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se “nuk është mrekullibërës”, por megjithatë
Mesazhi i parë i kreut të ri të OKB-së: Të vendosim paqen në Lindjen e Mesme Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, i cili sapo ka marrë detyrën pas mbarimit të mandatit të Ban-
Guterres: Lufta në Siri, një kancer i shkallës botërore Konflikti sirian është kthyer në një “kancer” në shkallë botërore, theksoi sot kreu i ardhshëm i Kombeve të Bashkuara, A