999 rezultate për

gusht

Lampard nuk pranon të fillojë kampionatin në datën e caktuar Frank Lampard mendon se data për fillimin e edicionit të ardhshëm në Premier League është krejtësisht e papërshtatshme p
Greqia ndryshon mendje, lejon fluturime me Shqipërinë nga aeroporti i Athinës Duket se Greqia ka ndryshuar mendim nw lidhje me fluturimet drejt vendit tonw. Ditwn e sotme, Autoriteti i Aviacionit
Sot miq të ngushtë, "Sadna" bën deklaratën e papritur për "Alekun" (FOTO LAJM) Sadna dhe Alek do të mbahen mend gjatë si një nga çiftet më të dashur të serialit indian “Bidaai”, i transmetuar vite më
Hapja e kufijve me Shqipërinë, Greqia bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoft në ‘Facebook’, se hyrja e shqiptarëve do të jetë e ndaluar deri në datën 15 gusht,
Turizmit po i merret fryma nga pandemia, Rama mburret për politikat mbështetëse (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama duket se nuk është shumë i njohur me realitetin shqiptar. Në një kohë kur pandemia i
Reja mendon të zbarkojë në Shqipëri pas 15 gushtit Edi Reja shpreson që pas disa javësh të jetë më në fund në gjendje që të udhëtojë drejt Shqipërisë dhe t’i kthehet punës
COVID-19 i mori jetën mësuesit, miku i ngushtë zbulon detajet dhe gjen fajtorin Pak ditë më parë tek Infektivi ndërroi jetë mësuesi i matëmatikës Gazjon Rusi i infektuar me COVID-19. Ditën e sotme
Dëmtohet Costa, rrezikon sfidën e Championsit me Lyon Nuk është hera e parë e me siguri nuk do të jetë as e fundit; Douglas Costa ka sërish probleme muskulore. Sulmuesi që
Koha ideale për plazh do të jetë ky fund korriku, gushti pritet i freskët e me reshje shiu Meteorologia Adiola Bani tregon se dy javët e fundit të muajit korrik do të jenë me diell dhe me temperatura të lartë.
Brataj parashikon një tjetër pik: Gushti do shënojë majën e kurbës Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj ka parashikuar një kohë tjetër për pikun e COVID-19 në vend. Sipas tij, do
Udhëzime për provimet e mbetura, kush do të hyjë në provimet e vjeshtës (FOTO LAJM) Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të gar
LIVE: Shorti i Ligës së Evropës Pas shortit të Ligës së Kampionëve, tani do të mësohen çiftet për fazat e ardhshme të Ligës së Evropës. Çerekfinalet,
Zbulohet data, ja kur fillon Ligue One Ishte një ndër kampionatet e parë elitarë në Europë që u ndal para kohe nga pandemia. Nëse të gjithë vendosën ta vaz
Në gusht mbahen zgjedhje të parakohshme në Kosovë, Albin Kurti kthehet kryeministër në shtator Muaji gusht pritet të jetë muaji i zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Qeveria aktuale e Avdulla Hotit nuk do të mun
UEFA vjen me disa vendime për Championsin e këtij sezoni, ndeshjet kthyese, oraret dhe formati Ashtu siç ishte paralajmëruar, ndeshjet çerekfinale dhe gjysmëfinale do të zhvillohen me nga një ndeshje. Sa i përket
Probleme pas karantine: Ç'të bëni kur xhinset ju rrinë të ngushta? Pas periudhës së karantinës një prej “problemeve” që po hasim janë kilogramët e tepërt. Askujt nuk i pëlqen kur xhinset
I organizuan ditëlindjen surprizë, Adrola Dushi ndan pamjet nga festa e "çmendur" (FOTO LAJM) Me momentet më të bukura nga ditëlindja, Adrola Dushi ka vendosur t’i dedikojë disa fjalë shoqes së saj të ngushtë, Kris
Man.United ndan mendjen për Sanchez dhe Smalling Manchester United ka vendosur sot zyrtarisht që të mos lejojë qëndrimin e Alexis Sanchez dhe Chris Smalling, respektivis
Ministri portugez tregon nëse do të ketë tifoz për ndeshjet e Champions Opinioni futbollistik shpresonte se në përfundimin e Champions League që do të zhvillohet në Portugali do të kishte tifo
Barazoi ndaj Celta Vigos, Setien: Tani ngushtohet mundësia për gabime Barcelona ka luajtur baras 2:2 në udhëtimin kundër Celta Vigo, duke i dhënë mundësi Real Madridit që të dalë me 2 pikë p