999 rezultate për

gushince

Komandat "Sula": Sulmi në Gushincë ishte i koordinuar “Në sulmin e karakollit të Gushincës më 21 prill të 2015 kam marrë pjesë, por ai sulm ka qenë i koordinuar dhe për atë n
Ja si Beg Rizaj e Mirsad Ndrecaj morën pikën kufitare në Gushincë (VIDEO) Portali maqedonas Ohridsky ka publikuar një video për të cilën pretendohet se ka të bëjë me sulmin e armatosur të vitit
Familja Rexhepi mohon përfshirjen në ngjarjet e Kumanovës Rexhep Rexhepi, të cilin Ministria e Brendshme e përmendi dje mes të dyshuarve për rastin e Gushincës dhe Kumanovës, ka
MPB publikon video nga armatimi i vjedhur në Gushincë (VIDEO) Pasi publikoi për disa ditë me rradhë video nga përplasja e armatosur në Kumanovë dhe arrestimi i një prej të grupit të
Kumanovarët të pakënaqur: Të gjithë duam të ikim Ekonomia që po dështon çdo ditë e më shumë e ka shtyrë vendin drejt krizës së thellë politike. Në një intervistë për Rad
Ahmeti kërkon komision Kosovë-Maqedoni për Gushincën Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk do të marrë asnjë lloj popzicionimi përsa i përket rastit në Gushincë. Pas vizitës në
Zaev: Kemi dokumenta edhe për Gushincën LSDM zotëron dokumente edhe në lidhje me incidentin e para disa ditëve në Gushincë të Likovës, por ato nuk do të publiko
Ngjarja në Gushincë, Gruevski: Nuk jemi në vitin 2001 Kryeministri i Maqedonisë, i cili po përballet me akuza se ka kurdisur sulmin në Gushincë të Likovës, ka përsëritur atë
Ukshini: Mediat serbe gënjejnë për Gushincën, liderët shqiptarë në Maqedoni lepuj Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli, ka reaguar kundër shkrimit të gazetës serbe "Blic",
Ambasadori amerikan përgëzon qytetarët që pritën qetësisht "Gushincën" (VIDEO) Ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Jess Bailey, ka vlerësuar qetësinë me të cilën qytetarët e Maqedonisë kanë përcjellë inci
Portalet maqedonase: Përplasje e armatosur në Gushincë Përleshje e armatosur gjatë mesnatës në Gushincë të Likovës mes policisë dhe një grupi të armatosur, ku një person ka mb
Kryetari i PPD-së pengohet të futet në Gushincë (VIDEO) Kryesia e PPD-së, e udhëhequr nga kryetari i saj Nexhat Bexheti dhe nënkryetari Hajredin Kaza, donin të vizitonin sot f
Brussels and Moscow concerned over the Gushince attack Moscow has reacted over the recent incident in Gushinca. In a press release, the Russian Foreign Ministry expressed deep
Moska dhe Brukseli shqetësohen për incidentin në Gushincë Moska zyrtare ka reaguar rreth incidentit të fundit në Gushincë. Përmes një komunikate për mediat, Ministria e Jashtme
Pse nuk shkon Ali Ahmetin në Gushincë? Asnjë përfaqësues i BDI-së në fshatin Gushincë për tu interesuar për hallet e banorëve shqiptarë të këtij fshati. Këtë i
Ngjarja në Gushincë, ja çfarë paralajmëroi 3 javë më parë Angellov Ngjarja e djeshme në Gushincë të Likovës, ku persona të armatosur morën stacionin policor, është paralajmëruar fiks tre
Çfarë mendojnë banorët e Likovës për sulmin në Gushincë (VIDEO) Disa orë pas deklaratës për shtyp të zëdhënësit të MPB-së, në një reagim të radhës Ivo Kotevski pranoi se stacioni i po
Nxiton VMRO: Dënojmë "aktet terroriste" në Gushincë Përmes një komnikate për shtyp, VMRO-DPMNE dënon ngjarjet në Gushincë, sipas të cilës janë terroriste dhe që kanë për që
Stacioni i Gushincës sërish nën kontrollin e MPB-së Stacioni policor në Gushincë të Likovës ka kaluar sërish nën kontrollin e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sipas M
Presidenti Ivanov hesht për ngjarjen në Gushincë VMRO-DPMNE heshti, BDI u mjaftua me një komunikatë për shtyp, ndërsa presidenti i Republikës Gjorgje Ivanov nuk iu përgj