999 rezultate për

guri

Si ndryshon ligji për siguracionin e makinave, çfarë nuk do të jetë më detyrim Sistemi "bonusmalus" nuk do të jetë i detyrueshëm por do t’u lihet në dorë kompanive të sigurimit nëse duan ta përfshijn
Një histori banale korrupsioni me ligjin e sigurimeve, si u zhbë skema "bonus malus" Nga Emirjon Senja 4-5 vite punë e specialistëve më të mirë vendas për të bërë një gjë të hajrit për qytetarët në
Milionat e siguruesve shkalafisin "bonus malus-in", si e bastarduan ligjin e sigurimeve Ministria e Financave dhe Ekonomisë duket se i ka dhënë fund në mënyrën më të keqe telenovelës së miratimit të një ligji
Fotot që provojnë se genet janë shumë më të forta sesa ne i mendojmë (FOTO LAJM) Sigurisht që genet do të bëjnë punën e tyre dhe fë do të ngjajnë me prindërit, gjyshërit apo kushërinjtë. Por ama në
Vdes nga COVID-19 një person tek Infektivi Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej
Dëshmia për shkencëtarin që vdiq në qelitë e Sigurimit: Takimi i fundit në Tiranë Publikohen disa kujtime të rralla të shtetases shqiptare me origjinë polake, Janina Kaczkowska Luarasi, bashkëshortja e
Fenomen i rrallë! Misteri i sferave të gurta në Tepelenë (FOTO LAJM) Nëse do udhëtonit një ditë në Lekdush, Tepelenë do të mahnitësisht nga disa gurë të shumtë në numër në formë rrumbullake
Konfigurimi i KQZ-së së re: Opozita i propozon PS-së formulën e tretë Opozita ka propozuar formulën e tretë për mënyrën se si do të mund të bëhet zgjedhje e trupës së anëtarëve të KQZ-së re.
Rama kritikon anëtarët e OSBE: Jo gjithçka shkon mirë, mos ushqeni shpresa të rreme Kryeministri Edi Rama ka pasur kritika për vendet anëtarë të OSBE gjatë fjalës së tij në Konferencën Vjetore të Sigurisë
Policia mësyn brenda supermarketeve dhe dyqaneve, apeli i fortë ndaj qytetarëve (VIDEO) Pas heqjes së masave kufizuese ndaj koronavirusit, në vend po shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve. Policia e Tira
Dëshmia tragjike e emigrantit kosovar që vuajti 20 vjet burg: Kush më torturonte në qelitë e Sigurimit të Tiranës Publikohet historia e panjohur e Nazmi Berishës me origjinë nga fshati Llap i Komunës së Podujevës në Kosovë, i cili i j
Bota është e çmendur? Vërtetojeni me fotot e pazakonta (FOTO LAJM) Ndonjëherë kur shihni fotografi nga përdorues të ndryshëm të internetit, menjëherë filloni të pyesni veten, “çfarë ndodh
Konfirmohen pozitivë me COVID-19 dy ushtarë nga Forcat e Sigurisë së Kosovës Numri i të infektuarve me koronavirus ka pësuar një rritje të ndjeshme edhe në Kosovë kohëve të fundit. Tashmë raportohe
Momenti i ekzekutimit të Hekuran Billës, sekuestrohen 17 kamera sigurie (VIDEO) Ky është momenti i fundit i Hekuran Billës, ku u ekzekutua me 11 plumba 4 ditë më parë në zonën e Komunës së Parisit në
Në krahë të bukuroshes seksi, karantinë luksi për Lavezzin (FOTO LAJM) Ezequiel Lavezzi po shijon çdo ditë të jetës së tij pasi ka lënë futbollin. Karantina për të ka qenë mjaft e bukur, n
Ylli Limani publikon këngën e radhës, me siguri ka për të qenë një super hit (VIDEO) Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur Yll Limani ka publikuar këngën e radhës. Ai e paralajmëroi këtë projekt kohë më
Shpërthimi i lokalit në Tiranë, kamerat e sigurisë fiksojnë autorin Një lokal pranë gjimnazit "Petro Nini Luarasi" në Tiranë ka shpërthyer ditën e sotme qëllimisht me lëndë plasëse. Mom
Ditëlindja e bujshme e Armina Mevlanit, blogerja zbulon dhuratën më speciale (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, bloggerja e njohur Armina Mevlani festoi ditëlindjen e saj të organizuar në kopshtin e shtëpisë ku ish
Siguria e shteteve për COVID-19, Kosova në një pozicion të ulët Ndërkohë që lufta ndaj Covid-19 nuk ka mbaruar ende, vendi më i sigurt në botë për momentin është Zvicra, raporton revis
Del studimi aspak optimist: Shqipëria, e parafundit për sigurinë ndaj COVID-19 Analisti Afrim Krasniqi ka publikuar disa fotografi në një postim në rrjetin social Facebook ku tregon se një studim i b