999 rezultate për

gulf

Zbulohet skandali i madh: Mashtruesi i "Gulf" u kap dhe u lirua Në prill, pikat e karburantit të kompanisë Gulf në Shqipëri u mbyllën befas në mes të natës dhe gjithë drejtuesit e saj
Shteti i BE-së i ngulfatur nga mafia, edhe në infrastrukturë ndodhen Mafia vazhdon të jetë e fuqishme në Itali karshi një shteti të dobët i cili edhe pse ka vite të tëra ende nuk ka mundur
Mashtruan qytetarët me tollona, burg për administratorët e Gulf Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e "arrestit në burg" në mungesë për shtetasin Alban Aliko me detyrë ish-menaxheri kryes
Pas "Gulf-it" plas një tjetër mashtrim në Shqipëri Dy shtetas norvegjezë zgjodhën Shqipërinë për të pastruar mbi 800 mijë euro, që dyshohen se janë krijuar nga skema masht
Skandali i Gulf në Shqipëri, kompania ndërkombëtare tregon fajtorin Kompania ndërkombëtare e tregtimit të karburanteve Gulf Oil, ka hequr përgjegjësinë nga vetja për skemën e mashtrimit në
Skandali i Gulf, sekuestrohen asetet e kompanisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka bllokuar 2 pika karburantesh në fshatin Libonik përgjatë aksit Korçë-Maliq dhe nj
Terezia e Besit përballë miliona eurove që iu grabitën shqiptarëve përmes imazhit të tij (VIDEO) Përveç kontratave milionëshe nga shfrytëzimi i imazhit publik për qëllime reklamimi, të ardhurave të majme që vijnë nga
Reagimi qesharak i qeverisë për skandalin: Nuk është hera e parë që mashtrohemi Qeveria reagon për herë të parë për mbylljen e aktivitetit të kompanisë Gulf. Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri tha
Bëri reklamën e "Gulf-it", reagon për herë të parë Bes Kallaku (VIDEO) Bes Kallaku ka reaguar për herë të parë pas mashtrimit të mijëra qytetarëve nga kompania "Gulf" duke përdorur figurën e
Mik me ministrat e korruptuar, zbulohen pronarët e Gulf Pas menaxherit kryesor të “Gulf”, Albano Aliko, shpallen në kërkim edhe dy persona të tjerë. Shtetasi gjeorgjian Irak
S’kishin naftë e shisnin tollona, skema e mashtrimit kolosal të dy zyrtarëve të "Gulf"-it Hetimi ndaj kompanisë "Gulf" ka nxjerrë në pah skemën e madhe të mashtrimin ndaj konsumatorve shqiptar. Menaxheri i
Politikanët në inagurimin e Gulf, çfarë tha Gjiknuri teksa festonte (VIDEO) Tashmë prej ditësh kudo në media dhe rrjete sociale, vlon cështja e falimentimit të kompanisë së naftës Gulf. Qytet
Deklarata e Berishës: Gulf i përket Olsi Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha përsa i përket cështjes së kompanisë së naftës "Gulf" ka publikuar denoncimin e një qyteta
Çfarë do ndodhë me tollonat e konsumatorëve? Flet aksioneri i Gulf Skandali me "Gulf" ka prekur dhe shumë konsumatorë të cilët kishin blerë tollona. Njëri prej aksionerëve të "Gulf",
Mashtruan mijëra shqiptarë, policia në kërkim të menaxherit të "Gulf" Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim p
Kompania mashtroi shqiptarët, Bes Kallaku zhduk videon ku reklamoi "Gulf-in" Bes Kallaku ka qenë imazhi mediatik i kompanisë së karburanteve "Gulf", ku përmes videove dhe fotove ka ftuar ndjekësit
Çfarë mendimi ka "kingu" i qeverisë për skandalin e mashtrimit nga "Gulf"? Kompania "Gulf" u zhduk nga tregu shqiptar pas një muaji mjaft të frytshëm shitjesh duke vjelë edhe qindra milionët e fu
I bëri reklamën Gulf-it, fansat i kërkojnë një nder Bes Kallakut (VIDEO + FOTO) Pasi mashtroi mijëra qytetarë shqiptarë duke i shitur tollona nafte të ARMO-s, kompania e njohur e karburanteve "Gulf" ë
Kishte imazh Bes Kallakun, si ua shkatërroi makinat dhe mashtroi shqiptarët "Gulf" (FOTO & VIDEO) Kompania e karburanteve "Gulf" është zhdukur tashmë nga tregu duke lënë mijëra qytetarë shqiptarë të mashtruar pas shitj
Tatimet sekuestrojnë "Gulf-in", kompania mashtroi shqiptarët dhe ka 300 mijë euro detyrime Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka kërkuar në datën 19 prill vendosjen e masës së sigurimit të detyrimit tatimor për