999 rezultate për

gucatit

Konfirmohen aktakuzat ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit Janë konfirmuar aktakuzat nga Gjykata Speciale ndaj kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradin
Gjykata nuk pranon lirimin me kusht të Hysni Gucatit Avokati i kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, ka kërkuar nga Gjykata Speciale lirimin me kusht të klientit të t
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
Veteranët paralajmërojnë shkarkimin e Gucatit, ja si reagon kryetari i OVL-së Një grup i caktuar i veteranëve të luftës, të cilët edhe një muaj më parë protestuan para qeverisë kanë paralajmëruar v
Tensionet në Kuvend, Dërguti-Gucatit: Ulu aty, mos fol në emër të Adem Jasharit Situata në Kuvendin e Kosovës është tensionuar pas një debati mes Aida Dërgutit dhe kryetarit të Organizatës se veteranë
Kakavijë, ndalohen 16 klandestinë Policia kufitare e Kakavijës ka bërë të mundur ndaliamin e 16 klandestinëve si pasojë e dy operacioneve të zhvilluara na