999 rezultate për

gucati

Gucati bëhet emocional, ka një premtim për veteranët Hysni Gucati, kryetar i OVL UCK-së ka reaguar pas publikimit të disa listave të veteranëve mashtrues. Prokuroria Spec
Gucati jep një mesazh për të gjithë veteranët e luftës Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mbështetë idenë që Presheva, Medvegja dhe Bujanovci të bashkohen me Kosovën,
Gucati merr pjesë në protestë, tregon si do ta ndalin Vuçiçin Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati i është bashkuar protestës në Drenicë kundër kalimit të Presidentit, Aleksandër Vuçi
Gucati: Nuk e mbështesim protestën e veteranëve Veteranët e UÇK-së nga Brigada 113 kanë paralajmëruar protestë gjatë ditës së hënë për listat e fryera të veteranëve.
Gucati shpërthen ndaj veteranëve, flet edhe për Agim Çekun Mbi 20.000 persona janë futur në listat e veteranëve si ish ushtarë të UÇK-së që kanë luftuar në territorin e Kosovës. M
Gucati: Më 1 korrik 250 veteranë do i nisim në plazh Sezoni i pushimeve veçse ka filluar dhe grupit do t’i bashkohen edhe veteranët e UÇK-së, që do t’i shijojnë pushimet ver
Gucati jep detaje për veteranët që do të shkojnë në det Janë 1500 veteranë të luftës së UÇK-së, që do të dërgohen për rehabilitim në bregdet, ndërsa 300 tjerë është paraparë që
Gucati: Kërkojmë nga qeveria 400 mijë euro për të shkuar në det Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nuk janë të kënaqur vetëm me pensionet nga shteti. Ata i kanë bërë edhe një
Kush janë veteranët mashtrues që detyruan një grua për seks me pagesë? Flet Hysni Gucati Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, thotë se nuk e di se kush janë gjashtë personat
Gucati flet për Gjykatën Speciale Organizata e Veteranëve të UÇK-së, nuk e ka humbur shpresën se mund të shfuqizohet Gjykata Speciale, përkundër deklarime
Pas dështimit të shfuqizimit të Speciales reagon Gucati Edhe pas dështimit të iniciativës së 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Special
Gucati mbron Rasim Haradinajn: LDK po e shfrytëzon rastin e tij Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, ka thënë se deklaratat e nënkryetarit, Nasim Hardinaj, jan
Numri i veteranëve mund të rritet sërish Kryetari i OVL-së së UCK-së, Hysni Gucati në emisionin “InfoBox” ka konfirmuar se vetëm ditën e parë, janë mbledh diku r
Hysni Gucati: Dilni të nënshkruani në Prishtinë Tri organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, kanë filluar me nënshkrimin e peticionit, përmes të cilit po kërkojnë që Kuve
Gucati flet për peticionin dhe përkrahjen nga politika Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka paralajmëruar se nga
Pas pensioneve Gucati jep një lajm të mirë për veteranët Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se këto ditë pritet të bëhet nënshkrimi
Gucati tregon nëse do të ketë protestë të martën Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se kanë marrë vendim ta anulojnë protest
Gucati tregon orën kur dalin pensionet Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i OVL të UÇK-së Hysni Gucati. “Pensionet për veteranët dalin sot nga ora 14:00-15
Veteranët paralajmërojnë shkarkimin e Gucatit, ja si reagon kryetari i OVL-së Një grup i caktuar i veteranëve të luftës, të cilët edhe një muaj më parë protestuan para qeverisë kanë paralajmëruar v
S'ka pensione/ Gucati del me një datë tjetër, ja porosia e tij për veteranët Edhe pse rishikimi i buxhetit për vitin 2017 është miratuar në tërësi dhe pensionet e veteranëve ishin paralajmëruar që