999 rezultate për

guatemalĂ

Vullkani në Guatemala, thuajse 200 të zhdukur dhe 75 të vdekur Të paktën 192 vetë janë zhdukur dhe 75 të tjerë kanë vdekur si rezultat i shpërthimit të vullkanit Fuego në Guatemalë, t
Njerëzit arratisen nga vullkani që synon t'i përpijë (VIDEO) Të paktën 62 persona kanë vdekur pas shpërthimit të një vullkani aktiv në Guatemala, njoftoi sot mbrojtja civile e vendi
Shpërthimi i vullkanit aktiv në Guatemala, rritet numri i viktimave Të paktën 33 persona kanë vdekur dhe 46 të tjerë u plagosën pas shpërthimit të një vullkani aktiv në Guatemala, njoftoi
Pas vullkanit që vrau 25 vetë, Guatemala goditet nga një tërmet i fuqishëm Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur brigjet e Guatemalës. Ngjarja sizmike vjen vetëm disa orë pas shpërthimit të vull
Guatemala, shpërthimi i vullkanit vdekjeprurës në foto (FOTO LAJM) Një vullkan i fuqishëm ka shpërthyer në Guatamala ku deri më tani janë shënuar të paktën 25 viktima. Vullkani Fuego ka s
Momenti i shpërthimit të vullkanit në Guatemala, dhjetra të vdekur (VIDEO) Pas shpërthimit të vullkanit në Hawaii një tjetër vullkan i fuqishëm ka shpërthyer në Amerikën Latinë. Njëzetepesë p
Pamje rrënqethëse, modelja vritet në mes të rrugës dhe askush nuk reagon (VIDEO) Modelja nga Guatemala Rosa Otilia Ramirez, 32-vjeçe, është vrarë gjatë 19 janarit në Guatemala, derisa po kthehej në sht
Jetimorja në Guatemala përfshihet nga flakët, 19 fëmijë humbin jetën Të paktën 19 fëmijë kanë humbur jetën sot në një zjarr që ka përfshijë një jetimore në Guatemala. Zjarri goditi shtëp
Tragjedi në Guatemala, rrëshqitjet e dheut marrin 73 jetë njerëzish (FOTO LAJM) Katastrofa natyrore ka marrë të paktën 73 jetë njerëzish në Guatemala, përfshirë 17 fëmijë, ndërsa qindra të tjerë ende
Brenda spitalit më të rrezikshëm të botës (VIDEO) Gjigandi televiziv botëror BBC ka arritur të futet me kamera të fshehur brenda një spitali psikiatrik në Guatemala, ku p
Jahjaga: Njohja nga Guatemala do ndihmonte KosovĂ«n dhe rajonin ​Presidentja e KosovĂ«s Atifete Jahjaga nĂ« kuadĂ«r tĂ« punimeve tĂ« Forumit Ekonomik BotĂ«ror pĂ«r AmerikĂ«n Latine, ka t
Mund të jetë ky hobi më i rrezikshëm? (FOTO-LAJM) Të luash në një rrugë kur kalojnë makinat është e rrezikshme, por edhe më tepër, është të ecësh mbi një litar që lidh nj
48 viktima nga tërmeti në Guatemala Të paktën 48 persona kanë gjetur vdekjen ndërsa 20 të tjerë rezultojnë të humbur nga tërmeti që goditi të mërkurën Guate
Guatemale, zgjidhet presient ish-ushtaraku Një ish-gjeneral ushtrie ka fituar zgjedhjet presidenciale në Guatemala dhe do të bëhet ish-ushtaraku i parë që merr pus