999 rezultate për

guardian

The Guardian: 6 pikëpyetjet që shoqërojnë vaksinën anti-Covid nga Pfizer Shpresat se fundi i pandemisë së koronavirusit janë rritur pasi një lajmi se një vaksinë koronavirus u gjet të ishte 90%
The Guardian: Biden mund të deklarojë fitoren sonte! Reporteri senior për politikë i mediumit prestigjioz The Guardian, Daniel Strauss, duke sjellë më të rejat nga Wilmingto
The Guardian: Cili vend në Evropë ka qasjen e duhur ndaj COVID-19 Një valë e dytë e koronavirusit të ri, është duke e përfshirë mbarë Evropën kontinentale, me rekorde të reja infeksiones
Rekord infektimesh në Francë, eksperti bën paralajmërimin e frikshëm Numri i infektimeve ditore në Francë mund të arrijë në 100,000 raste, shifër kjo dy herë më e lartë se shifrat e ditë të
The Guardian: Trump thotë se do të vjedhë zgjedhjet, si mund ta ndalojmë? Donald Trump na ka thënë hapur se po planifikon të vjedhë zgjedhjet. Në muajt e fundit ai ka deklaruar në mënyrë të qart
The Guardian: Trump shpreson të përfitojë në zgjedhje nga bisedimet Kosovë-Serbi Liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë të enjten dhe të premten, në një ndërhyrje që është
The Guardian: Nga rrobat tek librat, sa orë qëndron koronavirusi në objekte të ndryshme Qytetarët tashmë mund të dalin të blejnë veshje të ndryshme, në dyqane apo qendra tregtare, por sipas rregullave të reja
I vihet zjarri makinës së gardianit të burgut Një automjet është djegur gjatë natës së djeshme në lagjen “Nënë Tereza” në Lezhë. Mësohet se automjeti është në pron
Mes viktimave, gjyshja që shpëtoi nipin me trupin e saj Shumë dhimbje ka sjellë tërmeti që tronditi Shqipërinë mëngjesin e sotëm. Edhe mediat ndërkombëtare kanë reaguar du
The Guardian: Njihuni me qytetin shqiptar që u ndërtua nga njerëzit Prestigjozja “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim Kamzës, ku e përshkruan me detaje që nga ndërtimi i shtëpive, rrug
The Guardian: Rama i gatshëm për t’ju dhënë pasaportë shqiptare kriminelëve Në Londër, në një hotel me pesë yje është mbajtur një aktivitet, organizuar me synimin e promovimit të shitjes së atyre
Të vërtetat që s'i ka thënë askush, gazeta britanike zbulon çfarë fshihet pas telenovelave turke Gazeta britanike "The Guardian" i ka kushtuar një artikull telenovelave turke duke zbuluar edhe fakte që fshihen pas tyr
"The Guardian" jehonë incidentit skandaloz me turistët spanjoll: Qeveria është përpjekur për të rregulluar reputacionin! Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga mediat më prestigjioze
The Guardian: Shqipëria e çuditshme, antike dhe e mrekullueshme I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm. Ka shumë për të zbuluar ndërmjet kryqëzimeve kulturore të një vendi që ju siguro
"The Guardian": Në Shqipëri nuk kalon muaji pa dalë një skandal i ri në qeverinë Rama (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze "The Guardian" i ka kushtuar një artikull të gjatë zhvillimeve politike në Shqipëri dhe situatës aktu
Guardian zgjedh 5 më të mirët e sezonit, spikat Son Me mbylljen e sezonit në Premier League, gazeta prestigjoze angleze Guardian ka publikuar emrat e 5 lojtarëve më të mirë
Grabitja e miliona eurove në Rinas bën jehonë ne mediat e huaja Pas grabitjes së ndodhur një ditë më parë në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, “Austrian Airlines” ka vendosur ndërpre
Jorginho: Nuk jam i favorizuar nga Sarri Në prag të ndeshjes të së dielës ndaj Wolves ka folur per "The Guardian" mesfushori i Chelseat Jorginho, i cili deklaroi
Të mbrojmë Europën nga shkatërruesit! Thirrja e intelektualëve kundër ekstremistëve “Luftoni për Europën – ose shkatërruesit do ta rrënojnë atë”. Kete titull mban nje shkrim publikuar ne “The Guardian”, k
Qytetarët e Kosovës të shqetësuar nga ndërhyrjet e Turqisë për xhaminë Prishtina ka nevojë për një xhami të re, por përpjekjet e Turqisë për të ndërhyrë në shtetin e ri të Ballkanit me invest