999 rezultate për

grupimi

E bujshme! Arrestohet kryetifozi i Interit Zhvillim i rëndësishëm në kuadrin e hetimit për përplasjet e dhunshme para ndeshjes Inter-Napoli luajtur më 26 dhjetor.
Lobim pro armëve; SHBA, grupimi NRA tregon si vendoset siguria “Vetëm djemtë e mirë dhe të armatosur mund t’i ndalojnë masakrat”, thotë lobi i fuqishëm i armëve në Shtetet e Bashkuara
VMRO: Na duhet 5 muaj debat për ligjin e gjuhëve VMRO-DPMNE thotë se grupimi në bazë të neneve i 36 mijë amendamenteve kundër ligjit për gjuhët, mund ta shkurtojë proced
Tifozat e Partizanit me një "banderolë" sot në stadium Partizani arriti një fitore të rëndësishme ndaj Luftëtarit të Gjirokastrës me shifrat 2-0, ku nuk e vuri në diskutim rez
Grupimi i tifozëve shqiptarë të Real Madridit nuk mungon në stadiumin “Filipi i 2” Në stadiumin e Shkupit para fillimit të takimit të Superkupës së Europës ndërmjet Real Madrid dhe Manchester United nuk
FSHF pas tifozëve në Kosovë: "TKZ" e refuzojnë, "Plisat" jo Federata Shqiptare e Futbollit ka si qëllim që të rilidhë përsëri marrëdhëniet me grupet e tifozerisë së organizuar që n
Grupimit racist “Ku Klux Klan” vazhdon të mbështesë Donald Trump Organizata raciste, “Ku Klus Klan” vazhdon mbështetjen për presidentin e sapozgjedhur në SHBA, Donald Trump. Këta të
"Grupimi për Vlorën" tenton të hyjë me forcë në Këshillin Bashkiak, përplaset me policinë Heqja e vendimit për parkimet me pagesë ka detyruar "Grupimin për Vlorën" të protestojë sot përpara Këshillit Bashkiak,
Themelohet grupimi “Lëvizja për Demokraci” nga 8 figura të PS Tetë anëtarë të Asamblesë Kombëtare të PS, kanë krijuar “Lëvizjen për demokraci”. Ky është një grupim brënda kësaj f
Qytetarët për Parkun: Jo betonizmit të Tiranës Aktivistet, qytetare dhe anetare te Grupimi "Qytetaret per Parkun" kane vijuar organizimet e tyre kunder betonizimit te
ISIS "kërcënon" Amerikën: Flakët e luftës sapo kanë nisur (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizuan një Konferencë në Paris vetëm për të diskutuar dhe për tu mbledhur kundër gru
FRD: Anëtarësimi në NATO, arritje e disa qeverive Në përvjetorin e anëtarësimit në NATO, Fryma e Re Demokratike shprehu sot mirënjohjen e arritjes së këtij objektivi, që
Nishani dekoron Grupimin pёr Çёshtjet Shqiptare dhe Kongresmenin Aderholt Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një ceremoni të zhvilluar në mjediset e Kongresit Amerikan, dekoroi Grupimin
I presin kokën njeriut të gabuar, Al Kaeda kërkon falje (FOTO-LAJM) Militantët e Al Kaedës në Siri kanë kërkuar falje pasi prenë kokën e një personi dhe e shfaqën atë publikisht përpara nj
Derbi, tifozët e Lazios përplasen me policinë (FOTO LAJM) Shtatë tifozë të Lazios janë arrestuar nga policia për shkak të hedhjeve të sendeve të forta në drejtim të agjentëve të
Partizani-Tirana, dekor special për derbin (FOTO LAJM) Më shumë se të gjithë, atmosferën e derbit të madh të futbollit shqiptar, Partizani-Tirana, e ndiejnë tifozeritë përkatë
8 vjet "Tifozat Kuq e Zi" (FOTO LAJM) Ku është Kombëtarja, aty janë edhe ata. Në Shqipëri, jashtë saj, ku do luan Shqipëria ata janë aty për ta mbështetur dhe
Facebook fillon grupimin automatik të shokëve Më parë Facebook filloi përzgjedhjen e përdoruesve në bazë të listave “Smart Lists” – që, ashtu siç tregon emri, grupohe
Presidenti dekoratë grupimit “Dhjetori '90” Presidenti Bamir Topi dekoroi ditën e sotme grupimin “Dhjetori 90” me urdhrin “Nderi i Kombit”, duke theksuar se ata do
Plehrat pa doganë në Shqipëri, nisin protestat Pak ditë pasi miratoi ligjin për importin e mbetjeve të riciklueshme, qeveria po përgatit një tjetër masë që nxit futjen