999 rezultate për

grupeve

DYSHIMI/ Atentati në Fier dhe seriali i vrasjeve të grupeve rivale nga Tepelena (FOTO) Nelgert Pata është akuzuar për një serë veprash kriminale, por gjithashtu ka qenë i dyshuar si i implikuar në vrasjen e
20 anëtarë të grupeve ekstremiste infiltrohen në ushtrinë gjermane Ushtria gjermane ka zbuluar se në radhët e saj ndodhen 20 përkrahës të grupeve ekstremiste, ndërsa janë duke u hetuar ed
Messi vendos një rekord të ri në Champions League Leo Messi ishte edhe mbrëmë protagonistë për ekipin e tij, Barcelona duke shënuar golin e avantazhit provizor. Ky gol n
VRASJET/ Atentatet mes grupeve rivale nisën pas një grabitjeje në Tepelenë (FOTO) Andi Mustafaraj i shpëtoi sot atentatit në një lokal pranë ish-Ekspozitës, por kjo ngjarje ka rikthyer vëmendjen në një
Ja situata e grupeve në kualifikuese për në Botëror (FOTO LAJM) Në zonën Europiane janë zhvilluar dy ndeshje të tjera në fazën e grupeve për kualifikimet për në kampionatin Botëror që
12 stadiume mahnitëse të Katarit (FOTO LAJM) Kampionati Botëror i Futbollit – “2022 FIFA World Cup”, po afrohet, ndërsa shteti i pasur i Katarit është në vlugun e pu
Champions sonte dhuron spektakël, ja super ndeshjet (FOTO) Sonte në mbrëmje do të luhen të tjera ndeshje të dyta të fazës së grupeve në Champions League. Skuadrat e grupeve A, B,
Shkodër/ Konflikt i armatosur mes dy grupeve në Velipojë Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në fshatin Mal Kolaj të Velipojës. Sipas informacioneve para
Ja kur do të hidhet shorti në Ligën e Kampionëve (FOTO LAJM) Shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e grupeve do të hidhet ditën e nesërme në Monaco të Zvicrës. Tashmë dihen 32 s
City fiton dhe kualifikohet për në fazën e grupeve (VIDEO) Manchester City ka fituar me rezultat 1:0 kundër Steaua Bucuresti, për t’u kualifikuar në fazën e grupeve me rezultat të
Roma lamtumirë Champions-it me 9 lojtarë, Porto kap fazën e grupeve (VIDEO) Porto ka mposhtur 3:0 Romën, ndërsa Monaco 1:0 Villarealin për të kaluar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. P
“ISIS kontrollon drogën e Lazaratit” Gazetari Italian Roberto Saviano, më fokus të veçantë prej vitesh në botën e mafias, ka shkruar së fundmi një analizë të
De Biazi për Hysajn: Lojtar shumë i mirë, por… Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka folur për Elseid Hysajn duke e cilësuar si një futbollist të nivelev
Top 11 dështakët e fazës së grupeve në Europian (FOTO LAJM) Europiani është një mundësi e mirë për të treguar vlerat që ke si futbollistë, por për disa deri më tani ky kompeticion
Statistikat dhe rekordet e fazës së grupeve në Europian 11 gola në 4 ndeshjet e fundit në fazën e grupeve për një mesatare më shumë se 2.5 gola për ndeshje. Më e mira deri tani
Ja futbollisti i vetëm i Kombëtares që s'ka luajtur asnjë minutë në Europian (FOTO) Kombëtarja shqiptare mund të kalojë në një fazë tjetër vetëm nëse një mrekulli ndodh sot në ndeshjet e grupeve E dhe F.
EKSKLUZIVE/ Ja me kë do të përballemi nëse kualifikohemi Europiani i Francës duke qenë se është i pari me 24 skuadra ka edhe disa rregulla të veçanta. Në formatin e ri të Europi
Veriu i Kosovës arenë e larjes së hesapeve të grupeve kriminale Në veriun e Kosovës javët e fundit janë shënuar konflikte të armatosura në mes të grupeve të ndryshme kriminale, e madje
Ja skuadrat që kanë siguruar grupet e Championsit (FOTO LAJM) Kampionatet në Europë janë mbyllur, duke mos llogaritur vetëm një ndeshje të mbetur në Premier League. Verdiktet tas
Hidhet shorti për fazën e grupeve në Lojërat Olimpike "Rio 2016" Sot është tërhequr shorti për fazën e grupeve për Lojërat Olimpike "Rio 2016" që mbahen këtë verë. FIFA ka tërhequr s