999 rezultate për

gruevskit

Mihajlloski: Askush nuk mund t'i kundërvihet Gruevskit në VMRO-DPMNE Njëri nga inicuesit për reforma në VMRO-DPMNE, Aleksandar Mihajlloski, tha se reformat në parti refuzohen dhe se askush
Protestohet në mbështetje të Nikolla Gruevskit (FOTO) Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së në këto momente po mblidhen para Gjykatës Penale në Shkup ku sot kjo gjykatë duhet të vendo
Kërkohet arrestimi i Nikolla Gruevskit Prokuroria e posaçme e Maqedonisë ka bërë të ditur të enjten se do të ngrejë akuza kundër 94 personave fizikë dhe shtatë
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit dhe të tjerëve Seanca gjyqësore kundër Nikolla Gruevskit, Mile Janakieskit, Daniela Rangellovës dhe disa të tjerëve, është shtyrë për m
Vazhdon seanca kundër Gruevskit dhe të tjerëve për dhunën në komunën Qendër Sot do të vazhdojë seanca e radhës për dhunën në komunën Qendër që ndodhi në vitin 2013. Aktakuza është ngritur nga Prok
Do të habiteni me pasurinë e Nikolla Gruevskit (FOTO) Nikolla Gruevski për 11 vite ka qenë në pushtet dhe për këtë periudhë ka siguruar një pasuri marramendëse që i ka të rua
Priebe filloi konsultimet për reformat, synon të përfshijë edhe partinë e Gruevskit (Video) I dërguari i posaçëm i BE-së për reformat urgjente parësore në Maqedoni, Reinhard Priebe, i ka filluar aktivitetet e tij
Gruevskin po e braktisin aleatët, ja çfarë i ndodhi në Manastir Partia Socialiste dhe partia e njohur me emrin PODEM, deri tani aleate të VMRO-DPMNE të Nikolla Gruevskit është gati për
Qeveria nis punën, Zaev ndan detyrat Kryeministri Zoran Zaev dhe kabineti i tij ia nisën ditën dhe mbledhjen e parë të punës. Zaevi foli për shumë priori
Ky është bunkeri i Gruevskit i ndërtuar në qeveri Nikola Gruevski kishte ndërtuar një bunker në ndërtesën e Qeverisë. Në kuadër të punimeve ishte ndërtuar një bunker
Prokuroria Speciale e kërkon, Gruevski me Borkicën feston Ish kryeministri Nikolla Gruevski nuk u paraqit në Prokurorinë Speciale publike lidhur me rastin "Talir", sepse nuk e ka
Mercedesin super luksoz të Gruevskit e kanë shqyer macet Kryeministri i Maqedonisë Zoranb Zaev tha se nuk do të ndërmerrnin prishje të ndërtimeve të dala nga projekti "Shkupi 20
Vartësi i Gruevskit vesh uniformë të ushtrisë serbe (FOTO LAJM) Oliver Risteski kryetari i degës komunale të VMRO-DPMNE në Mogillë ka dal në foto me uniformë të ushtrisë serbe. Fot
Bashkëpunëtori i Gruevskit heq dorë nga VMRO-DPMNE dhe mandati i deputetit Ministri i shëndetësisë dhe zv. kryeministri në qeverinë e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov përmes një postimi në llogari
Kush është ministri i ri i jashtëm që kaloi nga kabineti i Cërvenkovskit në atë të Gruevskit? Diplomati 44 vjeçar, Nikolla Dimitrov, njihet për karrierën e tij të bujshme në institucionet vendit. Prindërit e tij is
PSP: 14 persona nën për financimin e paligjshëm VRMO-së së Gruevskit Prokurorisë Speciale Publike i përfundon mandati brenda pak muajsh, ndërsa në një konferencë për shtyp, prokurorja Janev
Georgievski: Zaev "çmitizoi" pushtetin e Gruevskit Lubço Georgievski ka thënë se kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, e çmitizoi pushtetin e Gruevski
LSDM i bën thirrje Ivanovit: Mos u bëj vegël e Gruevskit Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë ka reaguar edhe një herë nsaj presidentit Gjorge Ivanov duke i bërë thirrje që të p
Zaev- Gruevskit: Koha e uzurpuesve si ty ka mbaruar! LSDM, përmes një kumtese i është përgjigjur Nikolla Gruevskit, i cili sot kërkoi që sa më parë të mbahen zgjedhjet lokal
Ja pse VMRO nuk mund ta pranojë Xhaferin si kryeparlamentar sipas Gruevskit (VIDEO) Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski është shprehur se edhe po të dëshirojnë nuk mund të pranojnë Talat Xhaferin p